خبر خوب| ایمپلنت‌های وطنی؛ دستاورد شرکت دانش‌بنیان

0 8
خبر خوب| ایمپلنت‌های وطنی؛ دستاورد شرکت دانش‌بنیان

گروه خبر خوب: شعبان رسید، ماه پیامبر عزیزمان. در ماه رجب، سعی در تطهیر جانمان داشتیم و طلب مغفرت از درگاه خداوند کردیم. امید است که آماده بیتوته در حرم نبوی باشیم و در این ماه اندکی خود را شبیه به رسول الله کنیم. مثل او خوشرو و خوشخو باشیم، لبمان به لبخند آراسته باشد، حرف ناروا نزنیم و اگر لازم باشد سخنی بگوییم که برای مخاطبمان ناپسند است، آن را به طنز و کنایه بگوییم. باشد که حقیقتا از امت محمد رسول الله باشیم.

صرف فعل توانستن

ما می توانیم! خیلی هم خوب می‌توانیم! دیگر آنقدر در حوزه های متعدد، پیشرفت‌های چشمگیر داشته‌ایم که وقتی کسی می‌گوید «شما که نمی تونین سماور بسازین، چه کار دارین به انرژی هسته ای و موشک؟!»، با خاطر جمع زل بزنیم در چشم هایش و لبخند ملیح کشدار تحویلش دهیم!
بفرمایید! این ویدیو را ببینید! آنقدر تند و تند دستاورد های مختلف در زمینه لیزر مطرح می‌شوند که ما تا بیاییم بفهمیم اولی چی بود، گزارشگر رسیده به سومی! این گزارش که از آب های زاینده رود گذشته و به دستمان رسیده را چند بار با دقت تماشا کنید، از اینکه ۸۰ محصول مرتبط با لیزر در کشورمان ساخته می شود و از واردکننده تجهیزات پیشرفته لیزری به صادرکننده آن تبدیل شده ایم حسابی کیف کنید و حداقل این جمله اش را به خاطر بسپارید که «ایران اکنون در جمع ۱۰ کشور تولیدکننده لیزرهای پیشرفته در جهان قرار دارد».

وقف تا ابد

این وقف‌نامه زیبا را ببینید! وقف‌نامه مربوط به یک مغازه شال و روسری‌فروشی در یزد است. واقف اعلام کرده که ۵۰درصد سود درآمد، هزینه روضه‌خوانی برای سیدالشهداء بشود و ۵۰درصد دیگر سود، برای کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست خرج شود. تاکید هم کرده که این وقف تا ابد، جاری و ساری باشد.
در قرآن کریم، بارها اقامه نماز به عنوان یک امر عبادی، همراه با دادن زکات به عنوان یک وظیفه شرعی مالی، بیان شده. دو رفتاری که نشان دهنده ایمان به قیامت و آخرت هستند. «الَّذِینَ یُقِیمُونَ الصَّلَاهَ وَیُؤْتُونَ الزَّکَاهَ وَهُمْ بِالْآخِرَهِ هُمْ یُوقِنُونَ».
حالا در این وقف نامه هم، گویی ما هر دو عنصر را می‌بینیم. ۵۰ درصد برای امور عبادی و معرفتی و ۵۰ درصد برای حمایت مالی از نیازمندان. جداً که این وقف نامه، تبلور یقین به آخرت و جاودانگی حیات انسان است. چه تلنگر تأثیرگذاری!

نهضت همدلی زنان!

اسم خانه تکانی که می آید، همه مردان بزرگوار ناگهان یادشان می آید که اصلا از بدو تولد با باورهای خرافی مخالف بوده اند و در راس این خرافات، آیین خانه تکانی قرار دارد! جوری در رد هرگونه رسم و رسوم و آیین، خطابه ی غرّا می روند که  آدم باورش می شود که اینها نسل اندر نسل منورالفکر بوده اند، آن هم از نوع خیلی تیرش!
البته گروه دیگری هم هستند که با اصل خانه تکانی مشکلی ندارند، خیلی هم آن را حرکت مفید و مترقیانه‌ای می‌دانند؛ فقط مسأله این است که دقیقا از یکم اسفندماه، دچار تنگی کانال نخاع، آسیب دیدگی کشکک زانو، بیرون زدگی دیسک هشت عدد از مهره های کمر، التهاب رباط بازو و … می شوند. چنان آسیب دیده و زمین‌گیر می‌شوند که هیچ آدم ظالمی هم دلش نمی‌آید به آنها بگوید یک نمکدان جابجا کنند، چه برسد به خانم دل‌رحم خانه که گلول گلول اشک هم برای شوهر دردمندش می‌ریزد! البته خوشبختانه این آقایان، با تحویل سال جدید به ناگاه از فرق سر تا نوک پا شفا می‌گیرند و در روز سیزده به در، چه حماسه ها که در میدان های پهلوانی و ورزشی خلق نمی‌کنند!
دسته سومی از آقایان هم هستند که اعتقادی به مظلوم نمایی و فریبکاری ندارند! آنها تنها یک جمله کلیدی دارند که با همان، همه امورات شان را پیش می برند «تمیزه که!». بعد از گفتن این جمله جوری با چشم های نافذشان در چشم های خانم خانه زل می زنند که بنده خدا تسلیم می‌شود و دیگر هیچ ادعایی ندارد!
بله، این مقدمه را گفتیم تا بگوییم که «خانم های عزیز! حالا که باید دست تان را بر زانوی خویشتن بگذارید و خودتان خانه تکانی کنید، می توانید مثل این مخاطب بزرگوار و همسایه هایشان، سنت های دیرینه را زنده کنید و خود شما خانم ها، به یاری یکدیگر بشتابید!» توضیحات این مخاطب مشهدی را بخوانید: «من می‌خوام براتون از تصمیمی بگم که همسایه‌های مجتمع‌مون برای کمک به مامانای باردار مجتمع و کسانی که بچه‌ی کوچیک دارن، گرفتن. قرار شد برای ایام عید و خونه تکونی، هر روز چند نفر جمع بشن و برن کمک یک مامان! و هر کس هر کاری که از دستش برمیاد برای اون مامان انجام بده، حتی اگه ایشون تازه وارد باشه (البته اگر خودشون مایل باشن)، تا دیگه مامانا دغدغه‌ی خونه‌تکونی نداشته باشن و خودشون و نی‌نی تو راهی شون سلامت بمونن. به تک تک شون افتخار می‌کنم».
این ایده های همدلانه، قلب ها را به هم نزدیک می‌کند، شکاف ها را کمرنگ می‌کند و رنگ وحدت و محبت به روابط افراد جامعه می‌پاشد. خداقوت به این همسایه های مهربان. تنشان سلامت و راهشان پررهرو باد!

ایمپلنت های وطنی

بعضی ها منتظرند تا به هر بهانه ای، مسواک زدن و نخ دندان کشیدن را تعطیل کنند. یک شب خیلی خوابشان می آید. درحدی که می‌توانند شیرینی خامه‌ای پنهان در زوایای یخچال را پیدا کنند و یواشکی بخورند، اما نمی‌توانند خمیردندان روی مسواک شان بگذارند و آن را در دهان جابجا کنند! یک بار می‌گویند اصلا خمیردندان برای دندان ضرر دارد. یک بار مسواک شان گم می‌شود. یک بار نخ دندان شان تمام می‌شود. اخیرا هم که بهانه جدیدی پیدا کرده اند! می گویند« با توجه به تولید ایمپلنت های فک و صورت در شرکت‌های دانش بنیان، ما تصمیم گرفته ایم برای حمایت از تولید داخلی، دندان های مان را نابود کنیم و مشتری ایمپلنت های وطنی شویم!». خواهرم! برادرم! اینقدر دنبال بهانه برای لاپوشانی تنبلی ات نباش! رک و پوست کنده بگو «حال ندارم مسواک بزنم» و خلاص!
البته که ما هم خیلی خوشحالیم که به گفته مدیرعامل شرکت سازنده ایمپلنت های تیتانیومی، «این شرکت هم اکنون ۶۵ درصد بازار کاشتنی‌های فک و صورت و ۱۰ درصد بازار کاشتنی‌های ستون فقرات در ایران را تأمین می‌کند و حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد این محصولات را به کشور آلمان نیز صادر می‌کند. تمامی قطعات ما استانداردهای بین‌المللی دارند و در حال دریافت استاندارد اروپایی نشان CE هستیم تا بتوانیم محصولاتمان را مستقیماً از ایران به تمام کشورها نیز صادر کنیم».

اما به هرحال گفتیم از همین تریبون صحبتی هم در راستای بهداشت دهان و دندان داشته باشیم و به همه عزیزان یادآور شویم که «ای بچه پاکیزه/مسواک بزن همیشه!»

کاسب حبیب خداست

از روز پدر فاصله گرفته ایم اما از شیرینی این سفارش کودکانه و این لطف کاسب محترم، چیزی کم نشده. ویدیو را ببینید و حسابی لذت ببرید!

خوشبو بنما دهان به عطر صلوات

شعبان، ماه صلوات است. صلوات، ذکر ارجمندی که به علت بسیار دردسترس بودن، شاید قدر و منزلتش در نظر ما کم شده باشد. حواسمان باشد که در این ماه، از فرستادن صلوات بر رسول خدا و اهل بیتش غفلت نکنیم. از جمله هر روز مداومت داشته باشیم بر صلواتی که در اعمال روز عرفه آمده است و از حضرت صادق علیه السلام منقول است که هر که بخواهد مسرور کند محمد و آل محمد علیهم السلام را در صلوات بر ایشان، این کلمات را بگوید: «اللهم یا اجود من اعطی…» .
در بخشی از این صلوات، درخواست شیرینی از خدا شده: «بار خدایا! من به محمد -که بر او و آلش درود و رحمت خدا باد – ایمان آوردم در حالى که او را ندیدم، پس مرا در روز قیامت از دیدارش محروم مگردان و صحبت و همنشینى او را روزیم گردان و مرا بر دین و ملتش بمیران!» الهی آمین!

خوش خبر باشید! 

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هریک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توییتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید. منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.