استفاده از پول‌های ملی سبب تغییر موازنه قدرت اقتصادی در دنیا می‌شود

0 10

حسن همتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اهمیت استفاده از ارزهای ملی در میان کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای و اتحادیه اقتصادی اوراسیا، گفت: قدرت های بزرگ و نوظهور اقتصادی همچون ایران، روسیه و چین عضو پیمان‌های یاد شده هستند که می توانند با اقدامات هماهنگ خود موازنه قدرت اقتصادی در دنیا را تغییر دهند.

نماینده مردم شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی در این رابطه، اظهار کرد: به عنوان مثال استفاده از ارز ملی می تواند یکی از اقدامات کشورهای عضو شانگهای و اوراسیا باشد زیرا این موضوع سبب ایجاد سازوکار مالی جدیدی در عرصه تجاری خواهد شد.

وی افزود: به عبارتی بهره مندی از این رویه موجب خواهد شد سیستم های مالی مانند سوئیفت و غیره که تحت حاکمیت غربی ها خصوصا سیاست های آمریکا هستند کارایی لازم را نداشته باشند و سیستم جدیدی برای مراودات اقتصادی در دنیا شکل بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه روس ها و چینی ها دل خوشی از واشنگتن ندارند و این در حالیست که این کشورها دارای اقتصاد قوی هستند، ادامه داد: بنابراین تحقق سیاست هایی مانند استفاده از ارزهای ملی در مراودات میان ایران و کشورهای یاد شده و حتی دیگر اعضای پیمان ها سبب انزوای اقتصادی ایالات متحده خواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نباید فراموش کرد که اکنون نیز ایران و روسیه بر اساس استفاده از پول های ملی تعاملات اقتصادی و تجاری خودشان را انجام می دهند و این موضوع موجب شده محدودیت های مالی کاخ سفید علیه دو کشور بی اثر شود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.