جوان موفق حوزه استارتاپ: هرگزمهاجرت نخواهم کرد/ عاشق تاریخ غنی ایران هستم

0 15
جوان موفق حوزه استارتاپ: هرگزمهاجرت نخواهم کرد/ عاشق تاریخ غنی ایران هستم

علی شهرابی فراهانی، یکی از جوانترین‌ فعالان استارتاپی جهان، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج، گفت: از ۱۵ سالگی به سمت برنامه نویسی را آغاز کردم و متوجه علاقه و توانایی خود در این حوزه شدم.

وی با اشاره به اینکه به مرور زمان در زمینه کارآفرینی نیز گام برداشتم و امروز در این حوزه فعال هستیم، یادآور شد: البته که ابتدای راه هستم و هنوز خود را کارآفرین نمی‌دانم؛ مسیر زیادی مانده است تا بتوانم به اهدافم دست پیدا کنم اما هرگز خسته نشده ام و از هیچ تلاشی فروگذار نیستم.

فراهانی در بخش دیگری از کسب جایزه برندگان هندی ۲۰۲۲ در هند سخن گفت و افزود: این عنوان برای من ارزشمند است و امیدوارم روزی بتوانم با سفر به هند از محبت بی دریغ آنها تشکر کنم زیرا آنها  مهربانی خود را در موارد بی شماری نشان داده اند.

وی در پاسخ به اینکه چه احساسی نسبت به مهاجرت از ایران و قرار گرفتن در فضای بازتر برای ایده‌های بزرگ‌تر دارد، اظهار کرد: این چشم انداز یک جنبه اساسی برای یک جوان است. مکان و شرایطی که تحت آن اهداف خود را دنبال می کنید، نقش کلیدی در دستیابی به آنها دارد.  با این حال، برای من، حقیقت این است که من عاشق این سرزمین و تاریخ غنی آن هستم. باور کنید، لبخند بر لبان مردم ایران برای من بسیار ارزشمند و کافی است.

این جوان نخبه حوزه استارتاپ ضمن آرزوی اینکه امیدوار است، اقدامات او نه تنها در ایران بلکه به کمک مردم سراسر جهان بیاید، ادامه داد: در هر صورت هنوز در این زمینه به نتیجه ای نرسیده ام و پیشنهاداتی برایم وجود دارد و مردد هستم اما به طور دائم از ایران مهاجرت نخواهم کرد.

وی درباره وضعیت فعلی اکوسیستم استارتاپی در ایران، اضافه کرد: در همه جای دنیا به دلیل شرایط مختلف مانند جنگ‌های خارجی، وضعیت اقتصادی هر روز بدتر می‌شود و تورم جهانی چیزی نیست که بتوان آن را کتمان کرد و در ایران نیز به دلیل تحریم ها و محدودیت های اینترنتی، استارت آپ ها دچار مشکلاتی می‌شوند، اما  در هر نسلی مشکلاتی وجود دارد.

فراهانی افزود: جوانان ایران در نسلی هستند که می‌توانند تغییرات بزرگ و مثبتی را برای مردم جهان به ارمغان بیاورند و این چیزی است که من می‌توانم آن را با تک تک سلول های بدنم تضمین کنم.  بنابراین امیدوارم که آنها به زودی با رفع مشکلاتشان به آنچه که لیاقتش را دارند برسند.

وی در پایان در پاسخ به اینکه موفقیت را چگونه ارزیابی می‌کند، گفت: به نظر من موفقیت با آن چیزی که بسیاری از مردم دنیا فکر و باور می کنند متفاوت است، موفقیت به داشتن پول یا داشتن یک ماشین لوکس نیست و یا داشتن یک لباس یا جت گران قیمت شخصی! به نظر من موفقیت یعنی ثروتمند بودن، یعنی داشتن سلامت روحی و جسمی، داشتن خانواده ای که عاشقانه دور هم جمع شده باشد، یعنی داشتن منابعی برای ایجاد تغییر در دنیا یا ایجاد شغل برای برخی، یعنی داشتن عزت و شرافت و داشتن یک  خدایی که سخت اطاعتش می کنیم.

این جوان نخبه حوزه استارتاپ در پایان با تأکید بر اینکه همه ما باید برای رسیدن به هدف اصلی خلقت باید دست به دست هم دهیم، تصریح کرد: امیدوارم روزی بشر بتواند دنیا را به مکانی زیباتر برای زندگی نسل های آینده تبدیل کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.