افزایش ۲۰ درصدی پرداخت زکات در کردستان

0 4
افزایش 20 درصدی پرداخت زکات در کردستان

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، رضا طوسی، مدیرکل کمیته امداد کردستان صبح امروز در جشنواره علمی، ترویجی و تکریمی زکات که در سنندج برگزار شد، اظهار داشت: فریضه الهی زکات علاوه بر پشتوانه دینی و قرآنی، از پشتوانه قانونی نیز برخوردار است قانون زکات در تاریخ ۱۳۹۰ به تصویب شورای نگهبان رسید و ابلاغ شد.

وی خاطرنشان کرد: مطابق این قانون دبیرخانه شورای زکات در راستای ثبت وجوهات جمع‌آوری زکات  تشکیل شد.

طوسی با بیان اینکه مهم‌ترین اقدام  در جمع‌آوری زکات کمک به رفع فقر و بیکاری است، یادآور شد: بیکاری می تواند ریشه فقر و بیکاری را نابود کند، پایبندی فقر و زکات می تواند با افزایش اشتغال، تولید ناخالص داخلی را افزایش دهد و همین امر نیز به رشد اقتصادی کمک می کند.

طوسی افزود: در سال جاری دبیر خانه شورای زکات استان فعال تر شد و با همت و سعی و تلاش خالصانه، مبلغ ۵۲ میلیارد تومان در دبیرخانه شورای زکات ثبت شد که نسبت به سال گذشته ۲۱ درصد افزایش داشته است و تحقق ۱۳۲ درصدی میزان تعهد استان را نشان می‌دهد.

وی با تشکر از مردم استان کردستان یادآور شد:  پرداخت این میزان زکات نشان دهنده نوع دوستی و دین دار مردم کردستان است.

طوسی اضافه کرد: این اقدام نشان از هدایت و رهبری رئیس شورای زکات و سعی و تلاش روحانیت معزم که در تبلیغ و ترویج زکات وظایف را به نحو احسن انجام دهند.

مدیرکل کمیته امداد کردستان خاطرنشان کرد: معقوله ای در در دستور کار این نهاد است، هدفمندکردن هزینه کرد زکات استان در راستای تامین نیازهای خانواده‌های نیازمند است.
وی هدف از برگزاری این همایش را تعامل و هماهنگی بیشتر دست اندرکاران فریضه زکات استان عنوان کرد و گفت: تجلیل از مربیان و مبلغان زکات، اطلاع رسانی و شفاف سازی اقدامات و برنامه‌های شورای زکات استان است.

طوسی با اشاره به اینکه اقدامات و برنامه‌های شورای زکات استان که بایستی در سال آینده در دستور کار قرار گیرد را تشریح کرد و گفت: فعال‌تر کردن دبیرخانه شورای زکات در سراسر استان و تعامل و هماهنگی با مردم و مراکز نیکوکاری، استفاده  از ظرفیت‌های مبلغان و روحانیون در راستای ترویج فریضه زکات، تعامل اعضای شورای زکات استان با دستگاه های اجرایی و اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی هزینه‌کرد،  هدفمند نمودن زکات جمع آوری در راستای تامین نیازهای واقعی نیازمندان و اقشار آسیب‌پذیر پذیر است از جمله این اقدامات است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.