سند زیست‌بوم هنری چهارمحال و بختیاری رونمایی می‌شود

0 16
سند زیست‌بوم هنری چهارمحال و بختیاری رونمایی می‌شود

احسان قائدی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شهرکرد از تهیه و تنظیم سند زیست‌بوم هنری استان چهارمحال و بختیاری خبر داد و گفت: برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور باید بر مبنای زیست‌بوم تدوین شود.

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری بیان کرد: تکمیل، بهبود و به‌روزرسانی مستمر سند زیست‌بوم استان، می‌تواند آن را به مرجعی متقن، جامع و قابل دسترسی در جهت تشخیص و ارائه تصویر درست از ظرفیت‌های استان تبدیل کند.

قائدی افزود: از این سند در هفته هنر سال آینده رونمایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه در سند زیست‌بوم استان نگاه جامعی به ظرفیت‌ها، کمبودها و اولویت‌های فرهنگی و هنری چهارمحال و بختیاری وجود دارد، اظهار کرد: این سند می‌تواند زمینه‌ساز ارتقای اولویت‌بندی‌ مسائل و رساندن فرهنگ و هنر به جایگاه واقعی خود در تصمیم‌گیری‌های توسعه‌‌ای استان باشد.

رئیس حوزه هنری استان مطرح کرد: تمرکز اصلی ما بر روایت دلاوری‌ها و سلحشوری‌های مردم چهارمحال و بختیاری است چرا که دشمن، هویت را نشانه گرفته و درصدد استحاله گذشته قوی و غنی این مردم است.

قائدی ادامه داد: روایت هرچه بهتر این ویژگی‌ها و واقعیات با تولیداتی در قالب فیلم، مستند، ادبیات پایداری، ادبیات داستانی، موسیقی و هنرهای تجسمی در دستور کار است.

وی اظهار داشت: سال آینده بیش از ۱۰ اثر در حوزه‌های ادبیات پایداری، تاریخ شفاهی و… با تمرکز بر سوژه‌های مهجور تولید می‌شود که منجر به ارتقای سطح کیفی تولیدات فرهنگی و هنری استان خواهد شد.

رئیس حوزه هنری استان اضافه کرد: از ۲ جلد کتاب با موضوعات «چهارمحال و بختیاری در عصر زندیه و افشاریه» و «چهارمحال و بختیاری در عصر قاجار و پهلوی» که تاکنون به آن‌ها پرداخته نشده است، تا پایان سال آینده رونمایی می‌شود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.