مقاوم سازی بیش از ۳ هزار واحد مسکونی در ایلام

0 11

ونی در ایلام

مدیرکل بنیاد مسکن ایلام گفت: از سال ۱۴۰۰ تاکنون بیش از سه هزار و ۸۳۱ واحد مسکونی مقاوم‌سازی شده است.

مقاوم سازی بیش از 3 هزار واحد مسکونی در ایلام

حبیب‌ الله محبی مدیرکل بنیاد مسکن ایلام صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام اظهار کرد: : ساخت مسکن روستایی برای افراد کم‌بضاعت با همکاری بنیاد در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: تاکنون با تسهیلات قرض‌الحسنه و کمک بلاعوض و همچنین تحویل سیمان و میلگرد، ساخت ۵۱۹ واحد مسکونی روستایی با اعتباری معادل ۱۳۰ میلیارد تومان در دست اقدام است.

مدیرکل بنیاد مسکن ایلام با بیان این که مقاوم‌سازی و ساخت مسکن یکی از برنامه‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است گفت:  از سال ۱۴۰۰ تاکنون بیش از سه هزار و ۸۳۱ واحد مسکونی مقاوم‌سازی شده که از این تعداد ۲ هزار و ۸۰۴ واحد مسکن روستایی و یک هزار و ۲۷ مسکن شهری در شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت است.

محبی اضافه کرد: با ارائه تسهیلات ارزان قیمت و کمک بلاعوض باعث شده، بخش عمده‌ای از مشکلات مسکن در روستا‌ها حل شود.

وی افزود: ۷۳۱ جلد سند مسکونی در شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر و یک هزار و ۸۶۲ مورد نیز در روستا‌های استان طی ۲ سال اخیر برای متقاضیان صادر شده است.

محبی بیان کرد: طرح هادی شامل شن ریزی، اجرای جوی و جدول، کانال سنگی، بیس و آسفالت سطح معابر طی ۲ سال گذشته در ۴۴۶ روستای این استان اجرا شده که ۲۰۶ روستا از این تعداد سال ۱۴۰۰ و ۲۴۰ روستا نیز امسال عملیاتی شده است.

وی گفت: همچنین ساخت مسکن محرومان در این طرح ۲ هزار و ۴۰۰ واحد بوده که با اعتباری بالغ بر ۷۲ میلیارد تومان کمک بلاعوض و ۱۴۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه انجام گرفته است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.