مسکو: کمک‌های واشنگتن به کی‌یف فقط عذاب اوکراینی‌ها را طولانی‌تر می‌کند

0 18
مسکو: کمک‌های واشنگتن به کی‌یف فقط عذاب اوکراینی‌ها را طولانی‌تر می‌کند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «آناتولی آنتونوف» سفیر روسیه در آمریکا روز جمعه در سخنانی واشنگتن را مسئول حمله در منطقه بریانسک معرفی کرد.

وی در ادامه سخنانش گفت که اوکراین با  توجه به حمایتهای آمریکا به اقدامات غیرانسانی نظیر حمله تروریستی در منطقه بریانسک اقدام می‌کند.

سفیر روسیه در آمریکا ضمن شکست خورده توصیف کردن تلاش‌های آمریکا برای تحمیل شکست به مسکو گفت که کمک‌های آمریکا به اوکراین تنها رنج و عذاب اوکراین را طولانی‌تر خواهد کرد.

روز پنجشنبه بود که مقامات محلی بریانسک گفتند یک گروه خرابکار اوکراینی با نفوذ به خاک روسیه، دو فرد بزرگسال و دو کودک را گروگان گرفتند که بعد از درگیری با نیروهای امنیتی، دو نفر از آنها را به قتل رساندند.

 «دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه نیز روز جمعه از عزم مسکو برای جلوگیری از تکرار حملات تروریستی ایادی اوکراین در خاک این کشور خبر داد.

پسکوف طی نشست خبری در کرملین با اشاره به انجام شدن تحقیقات درباره حمله تروریستی به منطقه «بریانسک»، گفت: «مسکو اقداماتی را برای جلوگیری از نفوذ مکرر تروریست‌های اوکراینی از طریق مرز به روسیه اتخاذ خواهد کرد».

وی درباره ایده رئیس منطقه خودمختار چچن برای اعمال حکومت نظامی در منطقه مرزی روسیه با اوکراین توضیح داد: «این امر از حقوق ویژه رئیس جمهور فدراسیون روسیه است اما تاکنون هیچ تصمیمی اتخاذ نشده است».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.