ایستگاه پمپاژ آب گچساران وارد مدار شد/ عذرخواهی آقای مدیرعامل

0 10
ایستگاه پمپاژ آب گچساران وارد مدار شد/ عذرخواهی آقای مدیرعامل

امید صالحی در گفت و گو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار کرد: در روزهای اخیر شخصاً هدایت تیم های عملیاتی آبفا در گچساران را عهده دار هستم.

وی گفت: در روزهای اخیر با سوختگی الکتروپمپ های ایستگاه پمپاژ خیرآباد، آب برخی مناطق شهر دوگنبدان شامل؛ سه راهی، کوی کارکنان دولت، رزمندگان، ۱۰۸ دستگاه سپاه، آبگرمو، محله لبنان، ۳۰ دستگاه بنیاد شهید و بخشی از مرکز شهر دچار تنش آبی، ٱفت فشار و بعضا قطعی شد که صمیمانه از مردم نجیب و شریف این مناطق به واسطه مشکلات پیش آمده عذرخواهی می کنم.

مدیرعامل شرکت آبفا استان بیان کرد: از همان ابتدای مشکلات شخصاً به شهرستان رفته تا به صورت مستقیم هدایت تیم های عملیاتی آبفا گچساران و کهگیلویه را برای مدیریت بحران پیش آمده عهده دار شوم.

صالحی گفت: مشکل ما سوختگی دو دستگاه الکتروپمپ به صورت همزمان بود و چالشی که بیشتر آبفا را تحت فشار گذاشت این بود که شرکت سازنده این الکترو پمپ ها که استانداردشان مورد تایید شرکت مهندسی آبفا کشور است، موجودی در انبار نداشته و با توجه به انحصاری بودن تولید الکتروپمپ های مورد نظر توسط “شرکت جمکو ” در کشور، باید به دنبال سفارش آبفا تولید می شد که همین امر موجب زمان بر شدن بسیار زیاد پروسه تأمین الکتروپمپ می گردید.

وی افزود: در نهایت یکی از الکتروپمپ ها که آسان تر قابل تعمیر بود سریعاً به اهواز فرستادیم. در همین حال برای مدیریت این شرایط ضمن فعال کردن آبرسانی سیار در مناطق مختلف شهر، دو حلقه چاه نیز با کمک همکارانمان وارد مدار بهره برداری شد، برای برخی مناطق نیز مخازن ذخیره آب را به صورت مستمر با تانکر آبگیری کردیم.

صالحی گفت: در نهایت با تلاش های صورت گرفته امروز ایستگاه پمپاژ آب خیرآباد وارد مدار بهره برداری و فعالیت شد و آب شبکه های توزیع مناطق مختلف شهر دوگنبدان تا پایان امشب پایدار و به روال عادی خود باز می گردد.

وی بیان کرد: در شرکت آب و فاضلاب به طور متوسط در هر هفته ۲ دستگاه الکتروپمپ در استان از مدار خارج می‌شود که امسال برنامه ریزی‌های لازم برای سرویس کردن این الکتروپمپ ها و خرید الکتروپمپ جایگزین انجام شده است.

مدیرعامل شرکت آبفا استان با اشاره به برنامه خود برای شناسایی گلوگاه ها و مخاطرات در مسیر آبرسانی به ساکنین شهرها و روستاهای استان افزود: اگر چه بسیاری از پیش بینی ها باید در گذشته برای مناطق دارای بحران آبی و البته مناطق گرمسیری می شد اما به هر ترتیب امروز اینجانب میراث دار این مشکلات هستم ولی این باعث نمی شود در تلاش و جدیت ما برای بهبود شرایط آبی مردم استان خللی وارد شود.

صالحی اضافه کرد: پیش بینی های قابل توجهی برای تعمیر و سرویس ایستگاه های پمپاژ و الکتروپمپ ها در استان شده، همه پمپ های رها شده در چند سال اخیر که با برخی بی‌تدبیری ها بلا استفاده مانده بود را شناسایی و برای ارسال به کارخانه سازنده در مشهد آماده کردیم تا دیگر شاهد این دست اتفاقات نباشیم، از آنطرف با توجه به محدودیت های اعتبارات جاری انتظار داریم استاندار محترم و سازمان برنامه و بودجه استان برای خرید و تامین نیازهای اساسی تجهیزات آبفا جهت آبرسانی پایدار به ساکنین سراسر استان کمک و همراهی ویژه و بیش از پیش داشته باشند تا شرمنده مردم فهیم و صبور استان کهگیلویه و بویراحمد نباشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.