خطرناک‌ترین جنگ‌ها بر علیه ایران در حال اجرا است/ ترس دشمن از اقتدار علمی ایران

0 17
خطرناک‌ترین جنگ‌ها بر علیه ایران در حال اجرا است/ ترس دشمن از اقتدار علمی ایران

به گزارش خبرگزاری فارس اردبیل، آیت‌الله سیدحسن عاملی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در محل مصلای اردبیل با حضور پر شور و گسترده نمازگزاران و اقشار مختلف مردم برگزار شد ضمن گرامیداشت نیمه شعبان اظهار کرد: نیمه شعبان روز سربازان گمنام امام زمان(عج) است؛ این عزیزان، اصلی‌ترین ولی نعمت ما و خار بزرگی در چشم دشمنان غدار، بی‌رحم و خون‌خوار هستند. آنها شاید تاکنون هزاران توطئه بسیار وحشتناک سرویس‌های جاسوسی دنیا مخصوصاً سیا و موساد را در ایران خنثی کرده‌اند.

وی افزود: قطعاً اگر تلاش مبارک این عزیزان نبود نه تنها هزاران نفر جان خود را از دست می‌دادند بلکه مشکلات عظیم امنیتی برای کشور ما درست می‌شد؛ در یک کلمه ما در کنار سفره احسان این عزیزان نشسته‌ایم و قلباً از این مجموعه تشکر و سپاس داریم.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با تبیین ابعاد انواع جنگ‌های جدید بیانکرد: عزیزان من! جنگ‌های امروز با جنگ‌های سنتی تفاوت بزرگی دارد؛ یک تفاوت اصلی ورود جنگ روحی و روانی، دگرگون کردن واقعیت‌ها، انتشار اخبار کذب، سوژه‌سازی، عددسازی، آمارسازی، سیاه‌نمایی، ایجاد نگرانی و استخدام عواطف است؛ این خطرناک‌ترین جنگ در زمان معاصر است.

وی ادامه داد: با این جنگ، بدون خونریزی می‌توان شیرازه یک کشور را به هم ریخت، می‌توان کل کشور را به عنوان سرباز -نه فقط طرفدار- در اختیار گرفت، هر ملتی در این جنگ شکست بخورد سخت‌ترین هزینه را پرداخت خواهد کرد و شاید چنان به زمین بخورد که هیچ وقت دیگر نتواند بلند شود، دشمن در این جنگ از طریق دروغ، ظرفیت عظیمی برای خود درست می‌کند. در این جنگ هر حادثه طبیعی را به نفع خود تاویل و بر سر دشمن خود می‌کوبند، در این جنگ غیر از بلایای آسمانی همه چیز را به دشمن خود نسبت می‌دهند؛ بدون مبالغه باید گفت ملتی که دروغ‌های این جنگ را قبول کند با دست خود قبر خود را کنده است.

آیت‌الله عاملی تشریح کرد: این روزها دشمنان کشور ما جنگ روانی را به اوج رسانده‌اند بلکه از هول حلیم به دیگ افتاده‌اند، تا حالا هیچ وقت این گونه به جنگ روانی ملت ما نیامده بودند، خودشان حادثه می‌سازند یا یک حادثه طبیعی را به حساب نظام می‌نویسند و حمله و سیاه‌نمایی وحشتناک را شروع می‌کنند.

وی تصریح کرد: حرف‌هایشان واقعاً خنده‌دار است ولی در میان عوام مشتری دارد، آنها وقتی می‌بینند عده‌ای هر چند اندک در داخل کشور هر دروغ آنها را قبول می‌کنند جری می‌شوند و خنده‌دارترین تهمت را به نظام نسبت می‌دهند. من با قاطعیت تمام عرض می‌کنم سر سوزنی احتمال ندارد که مسمومیت فرزندان عزیز ما کار نظام باشد، این حادثه نه تنها ذره‌ای فایده برای نظام ندارد، بلکه بدترین خدشه و تشویه بر چهره نظام اسلامی است.

امام جمعه اردبیل تاکید کرد: کدام دولت عمداً چهره خود را خراب می‌کند؟ هیچ تردید نکنید که دشمن بر سادگی کسانی می‌خندد که  این تهمت را باور می‌کنند، دولت محترم تمام توان و نیروی خود را اعم از نیروی انتظامی، امنیتی، کارشناسان، مجموعه دادستانی، قوه قضاییه، کادر آموزش و پرورش و همه را بسیج کرده و همه با تمام توان وارد موضوع شده‌اند تا علت آن کشف و خانواده‌ها از نگرانی خلاص شوند؛ این ظلم بزرگی است که بگوییم نظام اسلامی دست در ماجرا دارد، اگر کسی، هق هق کنان بر سادگی افرادی که این شایعه را باور می‌کنند گریه کند، کار کمی کرده است.

وی ادامه داد: شان ملت ما بسیار بالاتر از این است که این دروغ بزرگ را باور کنند یا در این مسئله بسیار ساده مردود شوند، دشمن که در جنگ روانی از هر ظرفیتی استفاده می‌کند در این ماجرا وارد معرکه شده و نظام اسلامی را متهم ساخته و بایدن با شور و شوق و خوشحالی خواستار تحقیق بی‌طرفانه شده است؛ من به بایدن می‌گویم حتماً دستور تحقیق بی‌طرفانه دهید که چگونه در طول ۹ ماه ۷۰۰ نفر انسان بی‌گناه به دست پلیس آمریکا کشته شده‌اند؟ دستور تحقیق دهید که چرا  چندین سال است هر چند روز یکبار در مدارس آمریکا تیراندازی صورت می‌گیرد و دانش‌آموزان مظلوم کشته می‌شوند؟

آیت‌الله عاملی خطاب به آمریکایی‌ها که دایه مهربان از مادر برای دانش‌آموزان ایرانی شده‌اند گفت: اگر دلتان برای بشر و حقوق بشر سوخته است، به حال فلسطینی‌ها بسوزد که این هفته با یک فاجعه بزرگ مواجه شدند؛ این هفته اسرائیل برای ورود به اردوگاه «عقبه جبر» یک طفل را سپر انسانی کرد و وزیر دارایی اسرائیل اعلام کرد که روستای اریحا را از روی زمین محو خواهیم کرد. چند ماه هم هست هر روز مسلمانان بی‌گناه را وحشیانه می‌کشد، آش آن قدر شور شده که آمریکا اعلام کرد وزیر دارایی لطفاً حرف خود را پس بگیرد!

وی اعلام کرد: من شخصاً اعتقاد دارم اپوزیسیون خارج نشین در ماجرای مسمومیت فررندان ما حسابی رو سیاه و منفور ملت ما شده‌اند، چون هر عاقلی ذره‌ای تردید ندارد که یک حکومت هیچ وقت خود را ذبح نمی‌کند و دست به انتحار نمی‌زند؛ فرزندان ما، جان ما روح ما و قلب ما هستند ما ۸ سال ثابت کردیم خود مسموم می‌شویم کشته می‌شویم و زیر چرخ تانک‌ها می‌مانیم ولی نمی‌گذاریم فررندان ما ذره‌ای صدمه ببینند، آنها سر کلاف و سوراخ دعا را گم کرده‌اند اگر دنبال قاتل بچه‌های ما هستند سراغ آمریکا بروند که ده‌ها کودک ایرانی با بیماری پروانه‌ای و صعب‌العلاج با تحریم دارو توسط آمریکای بی‌رحم، مظلومانه شهید شدند.

امام جمعه اردبیل افزود: در طول مدت تحریم دارو که الان هم ادامه دارد، همین اپوزیسیون ذره‌ای به ارباب خودشان یعنی به آمریکا اعتراض نکردند بلکه بارها و بارها به آمریکایی ها تاکید کردند که تحریم را تشدید کند. اف و هزاران اف بر شما که با اقدام اخیر خودتان شرف، مردانگی و وجدان خود را زیر پا گذاشتید، آیا فکر کردید که اگر فردا علت اصلی این مسمومیت پیدا شود و آبروی نداشته شما بر باد رود، چگونه با ملت ما بار دیگر سخن خواهید گفت؟ من به اپوزیسیون بی‌آبرو و خائن این آیه را تقدیم می‌کنم که خداوند فرمود: «و الله مخرج ما کنتم تکتمون» خداوند در این آیه قول داده که هر کس دروغ بگوید، من او را رسوا می‌کنم.

وی افزود: صحنه‌گردانان جنگ روانی در این ماجرا خبط‌های بزرگی را مرتکب شدند یکی از آنها تلاش برای محرومیت علمی دانش‌آموزان ما است، آنها با تمام وجود از اقتدار علمی ایران می‌ترسند. در این باب ما آنها را کاملاً مایوس خواهیم کرد و آنها از همان راهی که آمده‌اند باز خواهند گشت.

آیت‌الله عاملی با اشاره به خباثت‌های امپراطوری رسانه‌ای دشمنان علیه نظام اسلامی در مرگ پیروز یوز پلنگ ایرانی تصریح کرد: آنها حتی از یوزپلنگ ایرانی به نام پیروز که با سرمایه‌گذاری سنگین دولت ایران متولد و با نارسایی کلیوی از دنیا رفت، ظرفیت عظیمی برای خود ساختند. آن‌ها خوب می‌دانند که نظام اسلامی چه سرمایه‌گذاری سنگینی برای جفت‌گیری و به دنیا آمدن توله این یوزپلنگ ایرانی انجام داده اما متهم به عمد شد که واقعاً این اتهام از عجایب روزگار است؛ به دروغ گفته شد نسل این یوزپلنگ منقرض شده در حالی که ۲۰ قلاده در ایران از این حیوان موجود است.

وی اضافه کرد: یوزپلنگی که در اثر بیماری از بین رفت با سرمایه‌گذاری ویژه دولت ایران به دنیا آمده بود. کدام عاقل می پذیرد که ایجادکننده، محوکننده باشد و زحمت خود را بر باد دهد؛ البته ما از اینکه سرمایه‌گذاری عظیم ما با یک بیماری از بین رفته بسیار متاثریم اما آن را سوژه خیانت به کشور و ملت قرار نمی‌دهیم.

خطیب جمعه اردبیل تشریح کرد: وقتی بعضی از چهره‌های شاخص غیرسیاسی در فهم مسئله ساده‌ای مثل یوزپلنگ مشکل پیدا می‌کنند و با اتهام به نظام اسلامی مرتکب ظلم بزرگ می‌گردند و به آسیاب دشمن آب می‌ریزند این‌ها چگونه برای ملت ما و جوانان ما الگو خواهند بود؟ آرزوی مرگ مکروه است و اگر مکروه نبود انسان آرزو می‌کرد بمیرد تا دنیا را در چنبره کسانی که هنری جز تغییر واقعیات و «مکر اللیل و النهار» و تسویل ندارند نیفتد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تشریح ابعاد قوانین جنگ روانی اظهار داشت: قانون جنگ روانی می‌گوید برای یک کشور و یک ملت، مشکل بزرگ درست کن، سپس آن را به گردن دولت بینداز، با ترفند خاص قیمت ارز را بالا می‌برد سپس القا می‌کند که خود دولت برای تامین بودجه این کار را کرده است، هر کس این شایعه را بپذیرد ساده‌تر از او در دنیا کسی وجود ندارد؛ اصلاً نباید به این شایعه توجه کرد که دولت خودش قیمت ارز را بالا می‌برد تا بودجه خود را تامین کند. این کاملاً کذب و خنده‌دار است و هیچ دولتی با این کار خود را در ده‌ها گرفتاری فرو نمی‌برد و با دست خود برای خود مشکل درست نمی‌کند کسانی که این شایعه را باور می‌کنند آیا توجه ندارند که این کار هزینه دولت را بسیار بالا می‌برد؟

وی در خاتمه ضمن تسلیت درگذشت امام جمعه باکو، خطاب به ملت آذربایجان گفت: با کمال تاسف اطلاع یافتیم امام جمعه محترم باکو جناب شاهین حسنعلی در عنفوان جوانی به نداء حضرت حق لبیک گفت؛ این ضایعه را به ملت بزرگ آذربایجان، به روحانیت معظم کشور آذربایجان در داخل و خارج آذربایجان، به مریدان و ارادتمندان آن بزرگوار تسلیت عرض می‌کنم. آن عالم محترم توانست با تلاش تبلیغی خود هزاران نفر را متدین و نمازخوان و پایبند به احکام قرآن قرار دهد، از خداوند متعال برای آن عالم محترم علو درجات و برای بازماندگان صبر و خلفیت خداوندی را مسئلت دارم و یقین دارم روحانیت معظم آذربایجان در تربیت دینی جای آن بزرگوار را خالی نخواهند گذاشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.