ضرورت تسریع روند راه‌اندازی دبیرخانه شهر ملی سوزن‌دوزی/وزیر گردشگری دستورات لازم جهت تحقق این امر را صادر کند

0 9

عبدالناصر درخشان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اهمیت راه‌اندازی دبیرخانه شهر ملی سوزن دوزی، گفت: سوزن‌دوزی یکی از اصیل‌ترین هنرهای دستی بشر است که در میان زنان بلوچ رونق فراوانی دارد و با اینکه هنر سوزن‌دوزی در بیشتر شهرهای سیستان و بلوچستان رواج دارد اما ایرانشهر به عنوان مهد سوزن دوزی اصیل و خاستگاه مفاخر سرشناس همواره در این صنعت چشم نواز پیشرو بوده است. این ویژگی به همراه وجود محصولات با کیفیت، تکنیک‌ها و نقوش بی‌نظیر باعث شد که ایرانشهر در مردادماه سال ۱۳۹۷ به عنوان پایتخت ملی سوزن‌دوزی انتخاب شود.

نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، راسک، بمپور، دلگان، فنوج، لاشار، بنت، آشار و آهوران در مجلس، ادامه داد: با گذشت حدود ۵ سال از نامگذاری ایرانشهر به عنوان پایتخت سوزن دوزی ایران، انتظار می‌رود روند راه‌اندازی دبیرخانه شهر ملی سوزن‌دوزی تسریع شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: به دلیل تقاضا و بازار پسندی محصولات سوزندوزی در داخل و خارج از کشور لازم است تا با راه‌اندازی دبیرخانه شهر ملی سوزن‌دوزی شرایط ساماندهی و برندسازی این هنر دستی را تسریع بخشید و زمینه صادرات سوزن‌دوزی ایران را فراهم آورد.

درخشان افزود: دبیرخانه شهرملی سوزن دوزی زمینه لازم برای مشارکت دانشگاهیان هنر و صنعتگران سوزن‌دوزی را فراهم خواهد آورد که منجر به علمی شدن آن و بازار پسندی محصولات خواهد شد.

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: لازم است وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به منظور تسریع روند راه‌اندازی دبیرخانه شهر ملی سوزن‌دوزی دستورات لازم را صادر فرماید./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.