نصب ۲۹ هزار تابلو و علائم اخطاری در محورهای مواصلاتی ایلام

0 27
نصب 29 هزار تابلو و علائم اخطاری در محورهای مواصلاتی ایلام

سیدزاهدین چشمه خاور مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای ایلام شامگاه امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام با بیان این که  نصب تابلوهای ترافیکی از اهمیت بالایی برخوردار هستند گفت: طی سال جاری ی بیش از ۲۹ هزار تابلو و علائم اخطاری و انتظامی در جاده های استان نصب شده است.

وی افزود: این علائم شامل تابلوهای اخطاری، اطلاعاتی، مسیر نما، انتظامی و … بوده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل و جاده ای استان ایلام بیان کرد: تابلو و علائم ایمنی با اعلام دستورات انتظامی، هشدار، پیش‌آگاهی و هدایت مسیر به رانندگان، نقش بسزایی در ارتقای ایمنی جاده‌های ارتباطی در سطح محورهای مواصلاتی استان تاثیر دارد.

چشمه خاور گفت: از اول سالجاری تاکنون بیش از ۳ هزار و ۱۷۴ مترمربع تابلو اطلاعاتی در محورهای استان تعمیر و یا نصب شده است.

وی ادامه داد: نصب تابلو و علائم ایمنی در راستای افزایش ضریب ایمنی راه‌ها و ارتقا ایمنی جاده‌های ارتباطی و همچنین کاهش تصادفات جاده‌ای تاثیر بسزایی دارد.

چشمه خاور بازسازی و نوسازی تابلوهای قدیمی و فرسوده را از جمله دیگر اقدامات این بخش عنوان کرد و افزود: در راستای صرفه جویی بیشتر با کمک راهداری شهرستان‌ها بیش از ۷ هزار و ۷۲۰ عدد انواع تابلو فرسوده در استان بازسازی، رنگ‌آمیزی و در محورها نصب شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.