ابتکار تازه سپاه برای صیانت هوایی از زنبورهای سرخ+عکس و فیلم

0 19

ابتکار تازه سپاه برای صیانت هوایی از زنبورهای سرخ+عکس و فیلم

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، شناورهای تندروی سپاه که در خلیج فارس از آنها به زنبورهای سرخ یاد می شود، برای مواجهه با تهدیدات از چالاکی بالایی برخوردار و قابلیت مانورپذیری ویژه ای دارند.

این شناورها که در تمامی سه دهه اخیر از پیدایش تاکنون مجهز به راکت انداز با برد ۳ تا ۵ کیلومتر بودند، اکنون به موشک هایی با برد ۵ تا ۱۸۰ کیلومتر مجهز شده اند که شماری از آنها روز گذشته با حضور سردار سلامی فرمانده کل سپاه به نیروی دریایی سپاه ملحق شدند.

سپاه در تازه ترین ابتکار خود، شناورهای سبک راکت انداز خود را به موشک های ۵ تا ۱۸۰ کیلومتری مجهز کرده است

حالا نیش زنبورهای سرخ خلیج فارس، بسیار گزنده‌تر شده و سپاه برای ایجاد صیانت هوایی از این شناورها در انجام مأموریت های متنوع، شناوری همراه با سامانه موشکی پدافندی عمود پرتابی را در روز گذشته رونمایی کرد که برای این شناورهای تندرو، امنیت هوایی خلق می کند.

شناور حامل سامانه پدافند هوایی عمود پرتاب نواب

شناوری که مجهز به سامانه پدافند هوایی عمود پرتاب «نواب» است و با قابلیت های راداری ویژه و موشک پدافندی نصب شده بر روی آن، قادر خواهد بود تا اقدام به مقابله و انهدام انواع بالگردها و پرنده‌های دیگر کند تا هیچ پرنده ای نتواند شناورهای تندروی سپاه را در معرض تهدید قرار دهد.

سامانه پدافند هوایی عمود پرتاب نواب؛ این شناور همپای با قایق های تندروی موشک انداز سپاه به حرکت درآمده و با رصد آسمان منطقه بر علیه اهداف هوایی شلیک می کند

پیش از این سپاه نسخه دریاپایه سوم خرداد را نیز رونمایی کرده بود که با برد وسیع‌تری می تواند سبب ایجاد بازدارندگی هوایی شود و در عین حال با برد هرچه بالاتری نسبت به ایجاد حلقه های پدافندی اقدام کند.

ناو شهید سیاووشی حامل سامانه دریاپایه پدافندی سوم خرداد با برد بیش از ۲۰۰ کیلومتر که در الحاق های گذشته به نیروی دریایی سپاه پیوست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.