معاون وزیر علوم: بیش از ۴۲ هزار دانشجو از یادمان‌های دفاع مقدس بازدید کردند

0 8
معاون وزیر علوم: بیش از 42 هزار دانشجو از یادمان‌های دفاع مقدس بازدید کردند

به گزارش خبرگزاری فارس از خرمشهر، عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صبح امروز در یادمان‌های دفاع مقدس حضور یافت.

وی در جریان این بازدید، اظهار کرد: راهیان نور یکی ار ابتکارات بی‌نظیر در جمهوری اسلامی است و باید تلاش کنیم با ظرفیت‌های موجود جامعه مخاطب راهیان نور را تنوع و گسترش دهیم.

وی عنوان کرد: راهیان نور یک فناوری فرهنگی و اجتماعی بی‌بدیل است که برکات زیاد آن را در این سال‌ها در کل کشور و به صورت خاص در فضای دانشگاهی شاهد بوده‌ایم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بیش از ۴۲ هزار نفر دانشجو در قالب کاروان راهیان نور از مناطق جنگی بازدید کردند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بیش از ۴۲ هزار نفر دانشجو در قالب کاروان راهیان نور از مناطق جنگی بازدید کردند و پیش‌بینی می‌شود تا پایان این رویداد به ۹۰ هزار برسد.

کلانتری شهدا را محور هویت ایران اسلامی دانست و بیان‌ کرد: شهدا با رشادت‌ و ایثارگری‌هایی که داشتند همواره محور هویت جامعه ایرانی هستند و آشنایی دانشجویان و گروه‌های مختلف مردم ایران با سیره شهدا و ایثارگری آنها می‌توان محور وحدت و هویت ملی را در کشور تقویت کرد.

وی اظهارکرد: با ظرفیت عظیمی که کاروان راهیان نور دارد، می‌توان فضای دانشگاه را متحول و بسیاری از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب و نظام را به نسل جوان منتقل کرد.

کلانتری افزود: موثرترین فعالیت‌های فرهنگی در فضای فرهنگی آموزش عالی کشور برنامه‌هایی است که به نوعی با شهدا و اهل بیت (ع) مرتبط است، برنامه‌هایی که با این فضاهای دینی، فرهنگی و ارزشی مربوط هستند تاثیرات ماندگار و اثربخشی بالایی دارند و باید از این ظرفیت‌ها نهایت استفاده را ببریم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، نشان دادن پیشرفت‌های علمی و صنعتی کشور به دانشجویان را حائز اهمیت دانست و گفت: بازدید دانشجویان اعزامی در قالب کاروان راهیان نور از منابع صنعتی و علمی در طول مسیر نشان دهنده اقتدار ایران اسلامی است تا از این طریق شاهد ارتباط مدام دانشگاه‌ها و صنعت باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.