آیت‌الله سیفی مازندرانی: انقلاب اسلامی در مقابل تمام مستکبرین عالم قد علم کرده است

0 14
آیت‌الله سیفی مازندرانی: انقلاب اسلامی در مقابل تمام مستکبرین عالم قد علم کرده است

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله علی‌اکبر سیفی‌مازندرانی استاد دروس خارج حوزه علمیه قم، در دوره مکتب‌شناسی فقهی مقام معظم رهبری که در موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: انقلاب اسلامی به دنیای معاصر اثبات کرد که اسلام ناب محمدی(ص) اسلام علوی و خالصی است که قدرت اداره نظام جامعه را بر اساس وحی الهی و مکتب اهل‌بیت (ع) دارد.

وی افزود: بیش از ۴۰ سال است این ادعا به اثبات رسیده و انقلاب اسلامی در مقابل تمام مدعیان غرب، شرق و مستکبرین عالم قد علم کرده است؛ امروز شما نمی‌بینید که هیچ کشوری تحت سلطه آمریکا و صهیونیست‌ها نباشد، می‌بینیم که فقهای ما در برخی از کشورهای اسلامی قدرت اینکه مکتب اسلام را تدریس کنند، ندارند.

سیفی‌مازندرانی گفت: امام خمینی (ره) در آن زمان یک مرجع صاحب رساله بود، قبل از انقلاب به یاد دارم که می‌گفتند اگر دو نفر مرجع تقلید وجود داشته باشد نفر اول امام خمینی(ره) و دیگری آیت‌الله خویی است، آن‌ها از جهت مرجعیت قدرت خوبی داشتند.

وی افزود: امام خمینی (ره) که رحلت کردند بعد از این اتفاق چه مصیبت‌هایی برای قائم مقام رهبری به وجود آمد. رهبری معظم ما در آن زمان یک مرجع صاحب رساله شناخته نمی‌شد، اما بینش، بصیرت و تدبیر الهی که آیت‌الله خامنه‌ای داشتند باعث شد تا در تمام طوفان‌هایی که بعد از رحلت امام راحل(ره) به وجود آمد، ایشان مقابله کنند.

استاد دروس خارج حوزه اضافه کرد: همه تدبیر‌هایی که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای داشتند بر اساس فقه اهل بیت(ع) و شیعه بود، شخص فقیهی که در آن شرایط حساس بعد از رحلت امام راحل(ره) این کشتی پر تلاطم را دست گرفتند و به لطف خدا توانستند این نظام را روز به روز رو به جلو حرکت دهند و امروز نظام فقهی شیعه در سراسر دنیا در مقابل مستکبرین حرفی برای گفتن دارد.

وی با تاکید بر اینکه باید بینش و مبنای چنین فقیهی در دنیا شناخته شود، افزود: باید مبانی فقهی وی تحلیل شود و درسی باشد برای آیندگان و رهبرهای بعدی تا بدانند چطور می‌شود در برابر مشکلات ایستادگی کرد.

سیفی‌مازندرانی اضافه کرد: ما نیز این موضوع را جزو وظیفه واجب خود می‌دانیم که در خصوص بینش و تدبیر مقام معظم رهبری کتاب بنویسیم و آن را در کلاس‌هایمان برای افراد تحلیل کنیم.

وی در پایان گفت: از موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) بسیار تشکر می‌کنم که این موضوع را وظیفه خود دانسته و به آن پرداخته است. تحلیل بینش و تدبیرات مقام معظم رهبری وظیفه حوزه علمیه، جامعه مدرسین و همه ماست که باید نسبت به آن اهتمام داشته باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.