بیش از ۱۰۰ نفر از عوامل بدحالی دانش آموزان دستگیر شدند/ شیطنت این افراد توسط دستگاه قضایی رسیدگی می‌شود

0 23
بیش از 100 نفر از عوامل بدحالی دانش آموزان دستگیر شدند/ شیطنت این افراد توسط دستگاه قضایی رسیدگی می‌شود

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، وزارت کشور در بیانیه شماره ۴، جزئیات جدیدی از نتایج بررسی‌ها درباره برخی مسایل پیش‌آمده در مدارس منتشر کرد.

 متن کامل بیانیه وزارت کشور به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در پی اطلاع ‌رسانی‌های قبلی با موضوع وقوع رخدادهایی در بعضی ازمدارس و ایجاد عوارضی درتعدادی از دانش‌آموزان کشور لازم است به اطلاع مردم شریف برسانیم که با تلاش‌ها و همکاری دستگا‌ه‌های اطلاعاتی، انتظامی و تخصصی به نتایج دیگری دست یافته‌ایم که جهت تنویر افکار عمومی اهم آن به اطلاع  رسانده می‌شود:

۱- طبق آخرین گزارشات دریافتی در استان‌های تهران، قم، زنجان، خوزستان همدان، فارس،گیلان، آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی،کردستان وخراسان رضوی بیش از ۱۰۰ نفر از عوامل مؤثر در حوادث اخیر مدارس شناسایی، دستگیر و مورد تحقیق قرار گرفتند.
بررسی اولیه نشان می‌دهد:

الف- تعدادی از این موارد، مشتمل بر افرادی است که از روی شیطنت یا ماجراجویی و با هدف تعطیلی کلاس درس و تحت تأثیر فضای روانی ایجاد شده دست به اقداماتی نظیر استفاده از مواد بدبو و بی‌خطر و… زده‌‌اند که ضمن تذکر لازم، تحقیقات قانونی از این دسته از افراد تاحصول اطمینان و کسب نتیجه نهایی ادامه دارد.

ب- در بین دستگیرشدگان افرادی با انگیزه‌های معاندانه و با هدف ایجاد رعب و وحشت در مردم و دانش‌آموزان و برای تعطیلی مدارس و ایجاد بدبینی نسبت به نظام وجود دارند که تحقیقات از این افراد جنایتکار از جمله کشف ارتباط احتمالی آنان با سازمان‌های تروریستی منافقین و.. مورد تحقیق و بررسی است.

 ۲- لازم است تأکید شود به دلیل سوءاستفاده معاندین از این قبیل اقدامات که متفاوت با گذشته است، دانش‌آموزان از انجام آن اکیدا خوداری کنند زیرا ابلاغ شده است برابر قوانین توسط مراجع ذی‌ربط با فرد خاطی برخورد شود.

۳- خوشبختانه از اواسط هفته گذشته تا امروز تعداد رخداد‌های مدارس روند کاهشی چشمگیری را داشته است و گزارشی از وجود دانش‌آموزان بدحال گزارش نشده است.

۴-همان‌گونه که وزارت آموزش و پرورش اعلام کرده است، فعالیت آموزشی به طور متعارف و مستمر در حال انجام است. به اولیای محترم توصیه می‌شود که به منظور جلوگیری از افت تحصیلی فرزندان خود با متولیان امر آموزشی وتربیتی فرزندانتان و در برپایی کلا‌س‌های درسی، همکاری کامل داشته باشند. بدیهی است مدیران و معلمان محترم با دانش‌آموزان غایب برابر مقررات آموزشی رفتار خواهند کرد.

۵- مراکز فوریت‌های اورژانس دانش‌آموزی به شماره ۱۵۷۰ جهت مشاوره به والدین محترم و دانش‌آموزان عزیز آماده پاسخگویی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.