تیم‌های فناورانه برای اجرای پروژه تا ۶ ماه حمایت می‌شوند

0 11
تیم‌های فناورانه برای اجرای پروژه تا 6 ماه حمایت می‌شوند

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، سید حسن قدسی پور رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در بیست و پنجمین کنگره سراسری همکاری‌های دولت ،صنعت و دانشگاه برای توسعه ملی گفت: ما در برنامه ریزی راهبردی دانشگاه با تمام فرازو نشیب‌ها توانستیم به جهت‌های راهبردی دانشگاه بپردازیم.

وی با بیان اینکه طی  جلسات با اساتید در زمینه اولویت‌های دانشگاه گفت‌وگو کردیم، گفت: هوشمندسازی، معدن، مدیریت منابع آب و انرژی از اولویت‌های دانشگاه هستند که به طور ویژه به آنها می‌پردازیم.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: ما از اساتید درخواست کردیم که پروژه‌هایی که در این حوزه‌ها دارند را در مقیاس پایلوت و کوچک در دانشگاه اجرایی کنند تا بتوانیم آنها را معرفی کنیم و در این راستا امکان بازاریابی طرح ها به وجود بیاید.

قدسی‌پور درباره هوشمندسازی گفت: این حوزه می‌تواند همه حوزه‌ها را متحول کند؛ البته که با اجرایی سازی پایلوت هم می‌توانیم یک جهش در فرایند هوشمندسازی کشور ایجاد کنیم.

وی گفت: ما پیش‌بینی کردیم ۲ پروژه ۱۰ میلیارد به بالا را برای صنایع مختلف در زمینه هوشمندسازی تعریف کنیم و تیم‌هایی که آمادگی تعریف چنین پروژه‌های دارند را مورد حمایت قرار می‌دهیم. یعنی تا ۶ ماه هزینه‌های تیم را متقبل می‌شویم.

به گفته قدسی پور، این موضوع در حال آماده سازی است و هزینه اولیه  تیم‌هایی که آمادگی دارند با دستگاه‌های مختلف هماهنگی‌هایی را  در راستای رفع نیاز آنها انجام دهند و در طرح هوشمندسازی گام بردارند را تا ۱۰ میلیارد تومان  متقبل می‌شویم.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه در حال رایزنی برای تامین هزینه‌های این طرح های اجرایی در برنامه راهبردی دانشگاه هستیم، گفت: امیدواریم این امر در دانشگاه محقق شود.

وی خاطر نشان کرد: موتور هوشمندسازی در جهان روشن شده و راه افتاده و اگر منسجم با برنامه پیش برویم می‌توانیم عقب ماندگی‌ها را پیش ببریم. اگر به موقع در این حوزه حرکت کنیم از سایر کشورها عقب نمی‌مانیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.