کردستان رتبه دوم کاهش تلفات جاده ای را کسب کرد/ایمن سازی نقاط حادثه‌خیز

0 8
کردستان رتبه دوم کاهش تلفات جاده ای را کسب کرد/ایمن سازی نقاط حادثه‌خیز

 به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، اسماعیل زارعی‌کوشا پیش از ظهر امروز در جلسه خدمات سفر استان کردستان که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به اینکه استان کردستان جاذبه های گردشگری و طبیعی بسیاری در استان دارد، باید برنامه‌ریزی ها و آمادگی لازم در خصوص ارائه خدمات و پذیرایی از مسافران و گردشگران انجام شود.

وی با اشاره به اینکه سفرهای نوروزی امسال به دلیل تقارن با ماه مبارک رمضان زودتر از سال‌های قبل و از ۲۳ اسفند آغاز خواهد شد، افزود: لذا همه  دستگاه‌ها و اعضای کمیته خدمات سفر استان باید آمادگی صد درصدی داشته باشند.

استاندار کردستان با اشاره به اینکه در ۱۰ ماهه سال گذشته جزو استان‌هایی بودیم که آمار فوتی‌های سوانح جاده‌ای زیاد بوده است، اذعان کرد: با توجه بر اعلام آمارهای کشوری، در طول ۱۰ ماهه امسال خراسان جنوبی و کردستان به ترتیب رتبه‌های اول و دوم در کاهش آمار تلفات داشته‌اند.

وی در ادامه بر موضوع خط کشی جاده‌ها، نصب تابلو های راهداری در محورها تاکید کرد و گفت: ایمن‌سازی نقاط حادثه‌خیز همچون مسیر باشماق و برده‌رشه و نی مریوان انجام و مشکلات برطرف شود.

زارعی‌کوشا به استقرار ‌گشت های نامحسوس در جاده‌ها برای پیشگیری از حوادث اشاره کرد گفت: این اقدام صرفا جهت جریمه‌ها و اعمال تخلفات نیست، بلکه مردم باید در جریان استقرار این گشت‌های نامحسوس باشند تا بازدارندگی لازم را داشته باشد.

استاندار کردستان تاکید کرد: نظارت بر تنظیم بازار، قیمت اجناس و کیفیت آن و بازدیدهای میدانی توسط فرمانداران انجام شود.

تقویت اورژانس و تامین پزشک به ویژه در روزهای تعطیل

استاندار کردستان با بیان اینکه تقویت اورژانس و تامین پزشک به ویژه در روزهای تعطیل بسیار مهم است،‌ یادآور: نظارت مستمر بر مجتمع های خدمات رفاهی در محورهای ارتباطی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه در بعضی مسیرهای ارتباطی و ورودی شهرها مشکل روشنایی داریم، افزود: این مشکلات توسط شرکت توزیع برق حل شود، ضمن اینکه محدودیت‌های مصرف گاز که به دلیل سرمای زمستان اعمال شده بود، با رعایت مصرف بهینه در ایام نوروز برطرف شود.

زارعی‌کوشا خاطرنشان کرد: در برخی شهرها مشکل توقفگاه پارکینگ‌ داریم، لذا باید تمام ظرفیت های موجود به طور کامل در اختیار قرار گیرد.

ساماندهی وانت‌بارها و جمع‌آوری متکدیان

استاندار کردستان به موضوع ساماندهی ورودی شهرها، ساماندهی وانت بارها و جمع آوری متکدیان نیز اشاره کرد و افزود: نباید یک متکدی و معتاد متجاهر در شهرستان‌ها وجود داشته باشد‌.

وی در پایان با بیان اینکه برگزاری جشن‌های نوروزی در دستور کار قرار گرفته ، اضافه کرد: برنامه‌ریزی هایی جهت اجرای برنامه مشترک با اقلیم کردستان برای جشن نوروزی در مرکز استان کردستان انجام شده که جزئیات بیشتر این برنامه به موقع اطلاع‌رسانی می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.