ایجاد ۲۲۰ هکتار گلخانه در همدان/ به ازای هر هکتار گلخانه ۱۱ شغل ایجاد می‌شود

0 22
ایجاد ۲۲۰ هکتار گلخانه در همدان/ به ازای هر هکتار گلخانه ۱۱ شغل  ایجاد می‌شود

رضا بهراملو امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به ایجاد ۲۲۰ هکتار گلخانه در استان به منظور مدیریت مصرف آب و افزایش تولید محصول اظهار کرد: گلخانه‌ها باعث افزایش ۱۰ برابری تولیدات و کاهش ۲۰ درصدی مصرف آب می‌شوند.

وی با بیان اینکه ایجاد گلخانه جزو اولویت‌های ماست و هیچ پرونده‌ای در ارتباط با این موضوع معطل نخواهد ماند گفت: راه‌اندازی گلخانه‌ها منجر به ایجاد اشتغال پایدار می‌شود و به ازای هر هکتار گلخانه ۱۱ شغل نیز ایجاد می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان صادرات محصولات گلخانه‌ای را بازاری بزرگ دانست و با بیان اینکه همدان در این زمینه قابلیت‌های بالایی دارد افزود: برنامه‌ریزی‌ها به سمتی است که ظرفیت بیشتری را در شهرستان‌ها برای توسعه گلخانه‌ ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه همدان پایلوت اجرای الگوی کشت شده است، بیان کرد: با اجرای طرح اصلاح الگوی کشت بیش از ۳۵۰ میلیون مترمکعب آب صرفه‌جویی خواهد شد.

بهراملو در خصوص وضعیت تولید عسل در استان نیز اظهار کرد: در حال حاضر ۳ هزار و ۴۴۱ زنبوردار در استان فعال است و ۴۱۶ هزار کلنی زنبور عسل در استان داریم.

وی در پایان با بیان اینکه سالانه بیش از ۴ هزار تن عسل در استان تولید می‌شود تأکید کرد: همدان یکی از مناطق مطلوب برای زنبورداری و تولید عسل به شمار می‌رود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.