توجه به علم و فناوری از اولویت‌های سیستان و بلوچستان است

0 7
توجه به علم و فناوری از اولویت‌های سیستان و بلوچستان است

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، محمد کرمی امروز در دیدار با مدال آوران المپیاد مهارت اظهار داشت: کسب رتبه های عالی شما قابل تقدیر است اما نباید در همین مرحله متوقف شوید بلکه هر روز باید یک قدم رو به جلو حرکت کنید و با تلاش زیاد منشا تحولی بزرگ در منطقه شوید.

 استاندار سیستان و بلوچستان گفت: شما می توانید جوانان دیگر را هم در کنار خود داشته باشید و به آن ها آموزش دهید.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: وقتی که در بخش های مختلف علمی پیشرفت می‌کنید از یاد خدا غافل نشوید چون همه عالم در ید قدرت خداوند است و خداوند این موهبت را به شما عنایت کرده پس بسیار شکرگزار باشید.

 وی گفت: در کنار این رشد و ترقی باید مراقبت و تغذیه روح را سرلوحه کار خود قرار دهید و همواره به یاد خداوند باشید.

کرمی بیان کرد: اگر جامعه‌ای بخواهد پیشرفت کند باید آن جامعه به نسل جدید و جوانان و کسانی که دارای خلاقیت و نوآوری هستند توجه داشته باشد.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری همواره به مبحث علم و فناوری تاکید دارند و یکی از اولویت های استان سیستان و بلوچستان هم توجه به مبحث علم و فناوری است.

 وی افزود: در حال حاضر بخش کشاورزی در استان نیازمند آموزش است و علم و فناوری باید در این حوزه وارد شود.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: واحدهای صنعتی و بهره وری معادن استان نیز نیازمند فن آوری نوین است.

وی با اشاره به آمار بالای بیکاری در استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: ظرفیت ها و استعدادهای استان در بخش های مختلف و از سویی وجود بیکاری در استان قابل توجیه نیست و سازمان فنی و حرفه‌ای  و دانشگاه ها در حوزه آموزش به صورت موثر و کاربردی  وارد شوند.

گفتنی است، المپیاد مهارت، هرساله برای دانش آموزان و دانشجویان و در چند مرحله شهرستانی، استانی، کشوری و بین المللی برگزار می شود.

 امسال این مسابقات بین ۳۱ استان کشور برگزار شد که دو مدال طلا و یک مدال برنز و سه دیپلم افتخار به استان سیستان و بلوچستان تعلق گرفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.