خبرهایی از ورزش کردستان/از کسب طلای کشتی‌گیر سقزی در روسیه تا قهرمانی کردستان در مسابقات مچ‌اندازی

0 29
خبرهایی از ورزش کردستان/از کسب طلای کشتی‌گیر سقزی در روسیه تا قهرمانی کردستان در مسابقات مچ‌اندازی

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، محمد مبین عظیمی، عنوان قهرمانی و مدال طلای مسابقات کشتی آزاد جام رومن دیمتریف در روسیه را به دست آورد.

این گزارش حاکیست؛ تیم ۹ نفره کشتی آزاد جوانان ایران در مسابقات بین‌المللی کشتی آزاد جام رومن دیمتریف روسیه با مربیگری علی عظیمی، پدر مبین، به روی تشک رفتند و موفق به کسب ۵ عنوان قهرمانی شدند و بر سکوی قهرمانی ایستادند.

رقابت‌های بین المللی رومن دیمیتریف روزهای ۱۹ تا ۲۱ اسفندماه در شهر یاکوتیا برگزار شد.

مبین عظیمی در کنار پرداختن به ورزش حرفه‌ای در رشته حسابداری در دانشگاه علمی کاربردی سقز، مشغول تحصیل است.

دعوت مربی کردستانی به به اردوی تیم ملی ژیمناستیک

سیدامید شیخ احمدی مربی بادانش کردستانی به اردوی تیم ملی ژیمناستیک هنری جوانان کشور دعوت شد.

اولین اردوی منتخبین ژیمناستیک هنری رده سنی جوانان به میزبانی تهران برگزار خواهد شد.

بر این اساس، دور جدید تمرینات آمادگی منتخبین ژیمناستیک هنری جوانان کشور به منظور حضور در رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان ۲۰۲۳ با حضور ۴ ژیمناستیک کار از امروز به میزبانی تهران و در مجموعه ورزشی شهید شیرودی آغاز می‌شود و تا پنجم فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

از سوی فدراسیون ژیمناستیک، سیدامید شیخ‌احمدی مربی با دانش کردستانی برای حضور در این دوره از تمرینات آمادگی ملی‌پوشان ژیمناستیک هنری جوانان دعوت به عمل آمده است.

گفتنی است؛ تیم ملی ژیمناستیک هنری جوانان خود را برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۲۳ ترکیه و قهرمانی جوانان آسیا که فروردین ماه برگزار می‌شود، آماده می‌کنند.

کسب عنوان نایب قهرمانی توسط تیرانداز کردستانی

شاهو امامقلی تیرانداز کردستانی عنوان دوم و نشان نقره مسابقات آزاد قهرمانی اهداف پروازی کشور را کسب کرد.

اولین مرحله مسابقات آزاد ۱۴۰۲ اهداف پروازی در رشته‌های تراپ و اسکیت در سایت اهداف پروازی مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد.

در نتایج مسابقات تراپ که با حضور ۵۴ تیرانداز به نمایندگی از استان‌های سراسر کشور برگزار شد، پس از برگزاری مرحله فینال، محمد بیرانوند از لرستان در جایگاه نخست ایستاد، شاهو امامقلی تیرانداز شایسته کردستانی عنوان دوم و مدال نقره را از آن خود کرد و حسین دهقان نیز از فارس در جایگاه سوم ایستاد.

تصاحب سکوی قهرمانی مچ‌اندازان کردستانی

تیم مچ‌اندازی استان کردستان جایگاه نخست مسابقات قهرمانی و انتخابی رده‌های مختلف تیم ملی را به خود اختصاص داد.

بیست و ششمین دوره رقابت‌های مچ‌اندازی قهرمانی و انتخابی رده‌های مختلف تیم ملی در بخش آقایان طی سه روز به میزبانی استان کردستان و در سالن مجتمع فجر شهر سنندج برگزار شد.

حدود ۴۰۰ ورزشکار به نمایندگی از ۲۰ استان سراسر کشور در بیست و ششمین دوره رقابت‌های مچ‌اندازی قهرمانی کشور حضور داشتند و در اوزان مختلف رده‌های سنی نوجوانان، جوانان، امید، بزرگسالان و پیشکسوتان و همچنین بخش معلولین هر دو دست چپ و راست با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

در این دوره از رقابت‌ها و در مجموع نتایج تیمی، استان کردستان جایگاه نخست و عنوان قهرمانی را کسب کرد، استان اصفهان نایب قهرمان شد و ورزشکاران یزدی نیز در جایگاه سوم ایستادند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.