رکوردار راه‌اندازی واحدهای تعطیل و نیمه‌تعطیل/ ۳۰۰ جواز تأسیس بنگاه در استان مرکزی صادر شد

0 14

رکوردار راه‌اندازی واحدهای تعطیل و نیمه‌تعطیل/ ۳۰۰ جواز تأسیس بنگاه در استان مرکزی صادر شد

علی جودکی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار کرد: استان مرکزی با بیش از ۳ هزار واحد تولیدی و صنعتی قطب چهارم صنعت و با تولید۷ هزار و ۹۰۰ نوع کالای صنعتی رتبه اول تنوع محصولات در کشور را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: این استان همچنین رتبه نخست در راه‌اندازی بنگاه‌های تعطیل و نیمه‌تعطیل و تنوع تولیدات و رتبه برتر کشوری در حوزه تولیدات صنایع ریلی را به خود اختصاص داده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی بیان کرد: در سال جاری یکی از شرکت‌های پیشرو در تولید محصولات اتوکسیله در منطقه خاورمیانه که در شهرستان شازند مستقر است با راه‌اندازی خط تولید پاراآمینوفنل از پایه‌های نفتی ضمن بی‌نیازی کشور از واردات این ماده، کشور را به صادرکننده این محصول تبدیل کرده است.

جودکی افزود: همچنین یکی از واحدهای تولید پارچه گردباف در شهرستان محلات نیز نیاز کشور به این محصول از طریق واردات را برطرف کرده است.

وی با اشاره به فعال سازی واحدهای صنعتی راکد بیان کرد: طی یک سال گذشته ۶۵ واحد معدنی رفع تعلیق شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی ادامه داد: در حوزه مالی مربوط به پرداخت تسهیلات رونق تولید در مجموع ۲۹۴ طرح در بخش‌های صنعت و معدن و کشاورزی با مبلغ ۱۹۳۰۹ میلیارد ریال معرفی شده است که از این تعداد تاکنون به ۲۳۵ طرح به مبلغ ۱۲۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید پرداخت شده است.

جودکی از صدور ۳۰۰ جواز تأسیس با اشتغال ۵ هزار و ۳۹ نفر در سال جاری خبر داد و گفت: در سال جاری همچنین ۱۷۷ پروانه بهره‌برداری با اشتغال ۲ هزار و ۵۹۵ نفر و حجم سرمایه‌گذاری ۷۷ هزار و ۵۰۴ میلیارد ریال صادر شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.