هیأت نوادگان ابراهیم مجاب حواسشان به شب عید نیازمندان هست+عکس و فیلم

0 25
هیأت نوادگان ابراهیم مجاب حواسشان به شب عید نیازمندان هست+عکس و فیلم

سید حسن مجابی مدیر حسینیه و مؤسسه خیریه حضرت ابوالفضل (ع) در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس اظهار داشت: حسینیه ما در سال ۱۳۳۷ توسط پدربزرگم حجت‌الاسلام سیدعباس مجابی تأسیس شد که از نوادگان سید ابراهیم مجاب است. سید ابراهیم مُجاب فرزند محمد عابد و نوه امام موسی کاظم (ع) است. او را اولین سید فاطمی نامیده‌اند که در کربلا ساکن شد.


مرحوم حجت‌الاسلام سید عباس مجابی

وی افزود: معروف است هنگامی که او را به کنار قبر سیدالشهدا (ع) هدایت کردند و بر امام حسین (ع) سلام داد، از داخل قبر مطهر پاسخ سلام او داده شد؛ لذا بدین جهت وی به سید ابراهیم مجاب به معنای جواب داده شده، شهرت یافت. مرقد سید ابراهیم مجاب امروزه در جوار بارگاه ملکوتی امام حسین (ع) واقع است.


مرقد سید ابراهیم مجاب در کربلای معلی

حسینیه باید نمکی هم برای نیازمندان داشته باشد

مجابی با اشاره به اینکه پدربزرگم معتقد بود که در کنار حسینیه باید نمکی هم به دست نیازمندان برسد، گفت: از سال ۸۴ ایشان به همراه پسر بزرگشان و هیأت امنا خیریه‌ای را هم کنار حسینیه تأسیس کرد. این خیریه از همان ابتدا خانواده‌های نیازمند تهران را تحت پوشش گرفت و در مناسبت‌های مختلف کمک‌رسان آن‌هاست.

مدیر حسینیه و مؤسسه خیریه حضرت ابوالفضل (ع) تصریح کرد: ۱۵۰  خانواده پرونده ثابت و پرونده‌های ‌متفرقه زیر پوشش هستند که بسته معیشتی به آنها داده می‌شود و در کنار آن هم ستاد جهیزیه‌ای داریم که به عروس و دامادهای نیازمند برای تشکیل خانواده کمک‌رسانی می‌کنیم.


شجرنامه خاندان مجابی

تاکنون۲۵۰ جهیزیه به نیازمندان دادیم

سید علی محمد مجابی مدیر عامل مؤسسه خیریه حضرت ابوالفضل (ع) افزود: تاکنون بالغ بر ۲۵۰ جهیزیه به نیازمندان اهدا کردیم که در مجموع ۸ قلم کالا شامل یخچال، فرش، گاز، ماشین لباسشویی، جاروبرقی و … است.

۵۰۰ بسته معیشتی و پوشاک در آستانه عید به نیازمندان می‌دهیم

وی گفت: خانواده‌های تحت پوشش مؤسسه ما شامل بی‌بضاعت، بد سرپرست، ایتام، معلولین، بیماران سرطانی و … است. امسال در آستانه سال نو همچون سال‌های قبل میزان کمک‌رسانی خود را افزایش دادیم و ۵۰۰ بسته معیشتی را برای خانواده‌های نیازمند تهیه کردیم.

بسته‌های معیشتی به ارزش یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

مجابی در پایان خاطرنشان کرد: این بسته‌های شامل ۱۲ قلم مواد غذایی به اضافه گوشت و مرغ است که ارزش ریالی هرکدام یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است و بناست در روزهای آتی و پیش از سال تحویل به دست خانواده‌های نیازمند برسد. امید است خداوند به تمامی دست‌اندرکاران و خیرین محترم برکت و سلامتی دهد تا در این راه خیر همواره پیش قدم باشند.

پایان پیام/ ت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.