آغاز سیر برگشت مهاجران در خمین؛ با سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در این شهرستان و ایجاد اشتغال

0 34

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علیرضا نظری نماینده مردم خمین و عضو مجمع نمایندگان استان مرکزی در مجلس شورای اسلامی در آیین بهره‌برداری از مرحله دوم فروسیلیسیم خمین، گفت: فروسیلیسیم یکی از شرکت‌های موفق سرمایه‌گذاری در این شهرستان است که نیاز صنایع فولاد کشور را تامین می‌کند و ارزآوری خوبی به همراه دارد.

وی افزود: این واحد در اشتغال خمین نیز موفق عمل کرده، چراکه بخش قابل توجهی از نیروی کار این واحد از این شهرستان تامین شده است.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم، استفاده از شرکت‌های باربری این شهرستان، خرید و گردش مالی در بانک‌های این خطه به منظور ارتقا شاخص‌های اقتصادی زادگاه امام راحل، انتظار مردم از فروسیلیسیم است.

نظری با بیان اینکه اقتصاد خمین مبتنی بر کشاورزی است، افزود: از زمان تاسیس شهرک صنعتی در این منطقه، سرمایه‌گذاری خوبی در این شهرک انجام شده و نیاز نیروی انسانی را پوشش داده است.

وی بیان کرد: این شهرستان در سال‌های گذشته حدود ۱۱۸ هزار نفر جمعیت داشت اما به دلیل محدودیت‌های شغلی، حدود ۱۰ هزار نفر از جمعیت شهرستان کاهش یافته است.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در این شهرستان و ایجاد اشتغال، سیر برگشت مهاجران در خمین آغاز شده است.

نظری بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود به دلیل سرعت سرمایه‌گذاری در خمین، این منطقه در سال‌های آینده با کمبود نیروی کار مواجه می‌شود.

وی توضیح داد: از اوایل سال ۹۸ تا مهر سال گذشته، ۲ هزار و ۶۰۰ اشتغال با بیمه اجباری در شهرستان خمین ایجاد شد و این روند در حال پیشرفت است./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.