کمربند سبز یزد چه زمانی به اتمام می رسد؟/درختکاری به تنهایی کافی نیست بلکه باید منابع نگهداری آن هم تامین شود

0 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمد صالح جوکار در جریان بازدید از منابع طبیعی شهرستان یزد، گفت: درختکاری یک امر پرثواب دنیوی و اخروی است، درگذشته نسبت به این مسئله دقت نظر بسیاری داشتند به طوری که هر فرد درختان خود را وقف می کرد و تولیتی برای آن مشخص می‌شد اما ما امروزه این مسئله را فراموش کردیم.

نماینده مردم یزد، اشکذر، بخش ندوشن و دهستان سورک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه درختکاری به تنهایی کافی نیست، گفت: زمانی که درختکاری در مناطق مختلف انجام می‌شود باید منابع تامین آب آن نیز دیده و به خوبی نگهداری شود.

وی اضافه کرد: باید منابع مالی جهت درختکاری و نگهداری از آن در استان تامین شود تا بتوان با نگهداری و پایداری این فضای سبز، در آینده بحث آلایندگی و گردوخاک را در استان کاهش یابد.

جوکار با تاکید بر اینکه یکی از مشکلات استان یزد بحث آلایندگی است، افزود: باید از مسئولان مطالبه کرد که چرا در بحث بازآفرینی، بودجه‌ای برای فضای سبز دیده نشده است.

 رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با طرح این سوال که کمربند سبز یزد یک طرح مصوب شده بود اما باید پرسید چه زمانی قرار است که به اتمام برسد؟، گفت: مشخص نیست که چه کسی متولی این طرح است و تکلیف آن چه زمانی مشخص می‌شود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.