آغاز تحقق یک رؤیا/ عملیات اجرایی محور لامرد – خنج کلید خورد

0 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در راستای نهضت بزرگ راهسازی با پیگیری‌های سیدموسی موسوی نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی، طی مراسمی با حضور این نماینده و جمعی از مقامات کشوری و استانی ازجمله مشاور عالی و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت راه و شهرسازی، معاون عمرانی استاندار فارس، مدیرکل راه‌ و شهرسازی لارستان، مدیرکل راهداری فارس، عملیات اجرایی قطعه دوم محور لامرد – خنج به طول ۲۴ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۴۳۵۰ میلیارد ریال آغاز شد.

طول محور فعلی لامرد به خنج ۱۳۶ کیلومتر است که با اجرای کامل این پروژه حیاتی شاهد کاهش مسافت به طول ۸۲ کیلومتر و نیز کاهش چشمگیر تصادفات و خطرات ناشی از حجم ترافیک خودروها خواهیم بود.

محسن احمدی مشاور عالی وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی راه و شهرسازی در این مراسم در سخنانی با تمجید از پیگیری‌های مجدانه دکتر موسوی نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی گفت: ما امروز خجالت‌زده هستیم؛ چراکه این پروژه مربوط به وزارت راه و شهرسازی است، اما ما نان پیگیری‌های دکتر موسوی را می‌خوریم و ایشان با زحمات‌شان اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانی دیگری اخذ کردند که جای تقدیر فراوان دارد.

یادآور می‌شود؛ مهرماه ۱۴۰۱ نیز عملیات اجرایی قطعه نخست محور لامرد – خنج (احداث باند دوم از فرودگاه بین‌المللی لامرد تا گردنه شهید باقری) به طول حدود ۱۰ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۱۲۰۰ میلیارد ریال آغاز شد که اکنون با قوت درحال اجرا است.

همچنین در ادامه نهضت بزرگ راهسازی، با پیگیری نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی، باند دوم محور احشام – چاهورز نیز با حضور این نماینده، معاون عمرانی استاندار فارس، مدیران کل راه‌ و شهرسازی لارستان و راهداری فارس و جمعی از مسئولان محلی به طول ۳ کیلومتر با اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال مورد افتتاح و بهره‌برداری قرار گرفت./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.