کشورهای اروپایی در کمک بشردوستانه به زلزله زدگان سوریه کوتاهی کردند

0 4

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عباس گلرو دبیرکل شورای بین المجالس در مجلس شورای اسلامی ایران و نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و سوریه، در حاشیه یکصد و چهل و ششمین مجمع اتحادیه بین المجالس جهانی در منامه، بحرین با هیئت پارلمانی سوریه دیدار و پیرامون موضوعات منطقه ای و روابط دوجانبه گفتگو کرد.

در این دیدار گلرو ضمن اشاره به سفر اخیر هیات پارلمانی مجلس شورای اسلامی ایران به سوریه و پیگیری شرایط زلزله زدگان سوری، گفت: کمک های بشردوستانه به مردم کشورها نباید با تبعیض همراه باشد ولی متاسفانه کشورهای اروپایی در کمک بشردوستانه به زلزله زدگان سوریه کوتاهی کردند.

دبیرکل شورای بین المجالس همچنین حمایت همه جانبه هیات مجلس شورای اسلامی ایران در نشست این اتحادیه از قطعنامه‌های مورد نظر سوریه و حمایت از مردم برادر این کشور را اعلام کرد و گفت: گروه دوستی پارلمانی دو کشور در حقیقت بر مبنای برادری و دوستی بنا شده أست.

در پایان هیات مجلس سوریه به ریاست خانم میساء صالح و سایر نمایندگان همراه نیز ضمن ابراز قدردانی از حمایت مجلس شورای اسلامی ایران از مردم سوریه در مجامع پارلمانی،خواستار تشکیل گروه کاری اقتصادی-سیاسی کشورهای تحت تحریم‌های یکجانبه شدند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.