لندن بجای فرافکنی پاسخگوی بدعهدی‌هایش در برجام باشد

0 50

روح اله متفکرآزاد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به ادعای افزایش تهدیدات ناشی از ایران در نسخه جدید سند بازنگری سیاست خارجی و دفاعی دولت انگلیس، گفت: متاسفانه بریتانیا تصور می کند برای تامین منافع ملی خودش باید منافع ملی دیگر کشورها مانند ایران را از بین ببرد زیرا آن را به اشتباه تهدید تلقی می کند.

نماینده مردم تبریز و آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در این زمینه، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه برای کشورها و دولت ها تهدید محسوب نشده و همواره بر اساس مولفه احترام متقابل رفتار کرده است.

وی با اشاره به اینکه انگلیسی ها با حضورشان در منطقه غرب آسیا سبب بروز ناامنی و افزایش تنش شده اند، ادامه داد: چطور بریتانیا می تواند اقدامات ایران را موجب بی ثباتی در منطقه بداند در حالی که جمهوری اسلامی با نابود کردن داعش، آرامش را به منطقه بازگرداند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: نباید فراموش کرد که تروریست ها دست پرورده ایالات متحده و همپیمانانش بودند و از سوی آنها مورد حمایت های تسلیحاتی، اطلاعاتی و مالی قرار می گرفتند.

عضو مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بهتر است انگلیسی ها بجای فرافکنی، پاسخگوی بدعهدی خودشان در برجام باشند، خاطرنشان کرد: بر این اساس دستگاه دیپلماسی کشورمان باید این اقدام ضدایرانی را در محکام بین المللی پیگیری و سیاست خودش را متناسب با آن تنظیم کند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.