از اخبار دروغ درباره واردات خودروهای کارکرده تا اظهارنظرهای مخدوش درباره سامانه شفافیت

0 30

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، درست زمانی که مجلس تلاش کرد در سریع‌ترین زمان ممکن بودجه سال ۱۴۰۲ را به سرانجام‌ برساند و کشور در شرایط اقتصادی‌ پیش رو با بودجه کامل کارش را آغاز کند سخنگوی وزارت صمت به جای رعایت مشی رسانه‌ای، مجلس را متهم به حذف تبصره واردات خودروهای کارکرده در بودجه ۱۴۰۲ کرد. در صورتی که سخنگوی کمیسیون‌ تلفیق این ادعای خلاف واقع را تکذیب کرد و در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت گفت: این تبصره نه از سوی نمایندگان مجلس که از سوی هیات نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام حذف شده است.

رحیم زارع دراین باره گفت: هیات نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام مصوبه واردات خودروهای کارکرده سواری را حذف کرد. در صورتی که نمایندگان واردات این خودروها را در صحن تصویب کرده بودند.

وی همچنین تأکید کرد که اگر وزارت صمت اراده‌ای به واردات خودروهای کارکرده داشته باشد با مصوبه هیات وزیران می‌تواند اجرایی کند.

از سویی دیگر در شرایطی که بررسی طرح شفافیت قوای سه‌گانه در مجمع تشخیص مصلحت طولانی شده است،  رئیس مجلس شورای اسلامی از راه اندازی سامانهٔ اعلام داوطلبانهٔ آرای نمایندگان مجلس خبر داد و به مردم عزیز کشورمان اعلام کرد که می‌توانند رأی او و دیگر نمایندگان داوطلب را در این سامانه ببینند؛ اما درحالی که کمتر از ۲۴ ساعت از رونمایی سامانه انتشار آرا برخی نمایندگان می‌گذرد، تا کنون دو دروغ با هدف تخریب نمایندگان و رئیس مجلس یازدهم منتشر شده است.

ابتدا به دروغ ادعا شد که آراء رئیس مجلس در سامانه منتشر نشده و پس از مشخص شدن این دروغ، ادعای دروغ دیگری مبنی بر اینکه رییس مجلس در رای گیری طرح افشاگران فساد مشارکت نکرده است منتشر شد در حالی که رای موافق دکتر قالیباف به کلیات این طرح در سامانه برای عموم مردم قابل مشاهده است.

انتشار دروغ‌های پی در پی آن هم بلافاصله پس از رونمایی از سامانه شفافیت نتایج آراء، نشان می‌دهد که هدف برخی پیگیری‌ها برای شفافیت آراء نمایندگان، در حقیقت تخریب و دروغ پراکنی علیه مجلس و‌ دکتر قالیباف بوده است.

آیا بهتر نیست ماشین دروغ پردازی علیه مجلس مشی خورد را به رصد مشکلات اقتصادی‌ کشور معطوف کند؟/

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.