اولویت‌های دستورکار کمیسیون اجتماعی در سال ۱۴۰۲

0 8

ولی اسماعیلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح موضوعاتی که باید در سال ۱۴۰۲ در اولویت دستورکار کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی قرار گیرند، گفت: یکی از محورهای اصلی کار این کمیسیون که باید در سال جدید پیگیری کند بررسی لایحه پیشگیری از آسیب‌دیدگی زنان و ارتقای امنیت آنان در برابر سوءرفتار در صحن علنی مجلس است که امیدواریم هر چه سریعتر به قانون تبدیل شود.

نماینده مردم گرمی و انگوت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طرح مدیریت تعارض منافع از دیگر موضوعات مهمی است که در حال پیگیری هستیم که به تصویب نهایی برسد. همچنین اصلاح قانون کار نیز از دیگر موضوعات مهمی است که باید در اولین فرصت در دستورکار صحن علنی قرار گیرد.

وی در بیان طرح‌ها و لوایح مهمی که سال گذشته توسط کمیسیون اجتماعی بررسی و تصویب شده‌اند، تصریح کرد: طرح ساماندهی کارکنان دولت که بعد از ۲ سال تلاش این کمیسیون، کلیات و جزییات آن در سال ۱۴۰۱ در مجلس به تصویب رسید یکی از مهمترین قوانینی خواهد بود که مطالبات بخش اعظمی از جمعیت کشور را محقق خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: طرح نقل و انتقال سوابق بیمه یا بازنشستگی بین صندوق‌های بازنشستگی و تجمیع سوابق بیمه‌ای اشخاص یکی دیگر از طرح‌های مهمی بوده که به رفع یکی از دغدغه‌های بخش زیادی از جامعه کارکنان کشور می‌انجامد و اگر این طرح مصوب نمی‌شد، این افراد هزینه سنگینی را متحمل می‌شدند.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: اصلاح ماده ۵ قانون تامین اجتماعی از دیگر اقدامات موثر این کمیسیون بود که باعث می‌شود ۷۰۰ هزار کارگر ساختمانی پشت نوبتی تحت پوشش بیمه قرار گیرند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.