ضرورت ساماندهی صندوق‌های بازنشستگی در سال ۱۴۰۲

0 24

سیدکریم حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در بیان مواردی که در سال ۱۴۰۲ باید در اولویت دستورکار کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی قرار گیرد، گفت: طرح ساماندهی کارکنان دولت که در سال گذشته بررسی شده و به تصویب رسید باید به طور جدی دنبال شود تا به نتیجه برسد لذا اگر ایراداتی به آن وارد دانسته شود باید به سرعت رفع و نهایی شود.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: لایحه پیشگیری از آسیب‌دیدگی زنان و ارتقای امنیت آنان در برابر سوءرفتار از دیگر موارد مهمی است که در دستورکار صحن علنی قرار گرفته است و عزم کمیسیون اجتماعی بر این است که هر چه سریعتر به قانون تبدیل شود.

وی تصریح کرد: ساماندهی وضعیت پوشش بیمه‌ای توسط سازمان تامین اجتماعی و سایر سازمان‌های بیمه‌گر از دیگر مواردی است که باید در اولویت دستورکار کمیسیون قرار گیرد چرا که متاسفانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی در این زمینه همکاری مطلوبی با کمیسیون اجتماعی مجلس نداشته‌اند و مشکلاتی در حوزه کار و کارگری وجود دارد که باید برطرف شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: یکی دیگر از موضوعاتی که بسیار حائز اهمیت بوده و باید در اولویت دستورکار این کمیسیون قرار گیرد ساماندهی وضعیت صندوق‌های بازنشستگی است چرا که در حوزه پرداخت‌ها و همسان‌سازی حقوق‌ها عملکرد منظمی نداشته و با مشکلاتی مواجه هستند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ارتقای شرایط زندگی و تبدیل وضعیت جامعه ایثارگران نیز از دیگر مواردی است که باید در اولویت دستورکار کمیسیون قرار گیرد چرا که هنوز برخی دستگاه‌ها در این زمینه از قانون تمکین نکرده‌اند که نیاز به پیگیری دارد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.