در نظر گرفتن رقمی به صورت مستقل برای اجرای طرح فراز از منابع ملی برای ملایر

0 22

به گزارش خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، احد آزادی خواه نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در بازدید از خسارت سرمازدگی باغ‌های انگور شهرستان ملایر، گفت: مقرر شد در نخستین جلسه کمیسیون کشاورزی مجلس با حضور وزرای جهاد کشاورزی و نیرو، تدابیر خوبی برای رفع مشکل سرمازدگی باغ‌های ملایر اندیشیده شود.

وی افزود: رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس و معاونان وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و نیرو و حدود ۱۰ نفر از مدیران ارشد و معاونان ۲ وزارتخانه، سازمان‌های تابعه همچون جنگلها، مراتع و آبخیزداری، تعاون روستایی و شرکت منابع آب ایران و دستگاه‌های مختلف امروز به ملایر سفر کردند.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم هدف اصلی از این بازدید را شناسایی مزیت‌ها و ظرفیت‌های شهرستان ملایر و اتخاذ تدابیر لازم برای موضوع سرمازدگی باغ‌های انگور، گردو و آلبالوی ملایر عنوان کرد.

آزادیخواه ادامه داد: در سرمازدگی اخیر شاهد این بودیم که بخش‌هایی از باغ‌های انگور که به طرح فراز تبدیل شدند، آسیب جدی ندیدند و این نشان داد چنانچه طرح فراز اجرا شود، باغ‌های انگور از سرمازدگی حتمی در امان خواهند بود.

وی بیان کرد: در بازدید امروز تصمیم بر این شد که رقمی به صورت مستقل برای اجرای طرح فراز از منابع ملی برای شهرستان ملایر در نظر گرفته شود و از همین امسال عملیات تبدیل باغ‌های سنتی به طرح فراز اجرا شود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.