سکه حدود ۷ میلیون تومان حباب دارد/پیش بینی نرخ طلا در روزهای آتی

0 4

محمد کشتی آرای در گفت‌وگو با خبرنگار   خبرگزاری خانه ملت درباره حباب امروز سکه، گفت: امروز سکه ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان حباب دارد البته حباب سکه در روزهای اخیر متغییر و از ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بوده است.

رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر درباره وضعیت بازار طلا در هفته‌های اخیر، افزود: در هفته‌های قبل با توجه به اتفاقاتی که در حوزه‌های اقتصاد بین‌الملل از جمله اشکالاتی که در  سیستم بانک‌های آمریکایی رخ داد، ارزش دلار رو به کاهش گذاشت و موجب شد قیمت جهانی طلا -نرخ اُنس جهانی- به بالاترین حد خود تا ۲۰۷۷ دلار نیز افزایش پیدا کند.

وی اضافه کرد: در ۳ الی 4 روز اخیر مجددا با توجه به بهتر شدن شرایط اقتصادی و اعلام نرخ بهره رسمی توسط فدرال رزرو آمریکا که -نرخ بهره در آمریکا بالا رفت- تقاضا در بازار جهانی برای سرمایه‌گذاری روی طلا کاهش پیدا کرد، در نتیجه قیمت طلای جهانی با توجه به کاهش تقاضا، با کاهش همراه شد.

کشتی‌آرای در ادامه گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد: امروز نرخ اُنس جهانی ۱۹۷۵ دلار است که نسبت به ۲ الی ۳ روز گذشته ۱۸ دلار افزایش داشته است، البته اقدامات بانک مرکزی درخصوص نرخ ارز مثبت بوده و همین موضوع موجب شد ما در بازار ارز ثبات نسبی قیمت داشته باشیم بنابراین با توجه به دو عامل قیمت جهانی طلا و ثابت بودن نسبی نرخ ارز در چند روز گذشته، قیمت طلا و سکه در بازار کشور ثبات داشته است.

وی درباره پیش بینی قیمت طلا در روزهای آینده، گفت: به نظر می‌رسد با توجه به ثبات قیمت ارز در کشور و کنترل بانک مرکزی ثبات بازار طلا ظرف چند روز آینده باقی بماند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.