نحوه محاسبه حقوق بازنشستگان در برنامه هفتم توسعه ظلم به این قشر است/کمیسیون اجتماعی مانع از تصویب آن خواهد شد

0 66

سید سلمان ذاکر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تایید این خبر که در لایحه برنامه هفتم توسعه مبنای محاسبه حقوق مستمری بازنشستگی میانگین ۵ سال آخر در نظر گرفته شده است که باعث می‌شود حقوق این قشر به نصف حقوق فعلی آنها کاهش یابد، گفت: ما نباید برای تعیین حقوق بازنشستگان روش‌هایی را اتخاذ کنیم که باعث ضرر و زیان به این پیشکسوتان شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هم‌اکنون این سوال مطرح است که چرا میانگین ۵ سال آخر برای محاسبه حقوق این قشر لحاظ شده و چرا سال آخر مبنا قرار داده نشده است؟

وی تصریح کرد: این نوع محاسبه نشان می‌دهد پیشنهاددهندگان این روش، قطعا به دنبال کاهش میزان حقوق بازنشستگان هستند که این خیانت به این قشر زحمتکش محسوب می‌شود.  

ذاکر خاطرنشان کرد: ما نباید با اتخاذ این گونه تصمیمات، علیه افرادی قیام کنیم که عمری تکیه‌گاه و حامی جامعه بودند و سال‌های طولانی را برای ارائه خدمت به مردم سپری کردند.

وی افزود: امروزه در دنیا سعی می‌کنند که بیشترین آرامش و رفاه را برای پیشکسوتان تامین کنند چرا که خانواده آنها به واسطه ازدواج و فرزندآوری فرزندانشان گسترده شده است و نیاز به حمایت بیشتری نیز دارند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: قطعا مجلس با این پیشنهاد موافقت نخواهد کرد و اجازه نمی‌‎دهیم وضعیت بازنشستگان از این بدتر شود و باید مشخص شود پیشنهاد دهندگان با ارائه این پیشنهاد بجای کمک به جامعه بازنشستگان قرار است به چه کسانی خوش خدمتی کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بی‌تردید این پیشنهاد به مشکلات معیشتی و اجتماعی جامعه بازنشستگان دامن خواهد زد بنابراین کمیسیون اجتماعی قطعا مانع از تصویب آن خواهد شد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.