ایستادگی مرزبانی جمهوری اسلامی با تکیه بر روحیه ایثار و شهادت

0 2

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، شهریار حیدری رئیس کمیته مرزی کمیسیون امنیت ملی ‌‌سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  در پی حمله تروریستی ناجوانمردانه ‌اشرار و معاندان گروهک تروریستی اخیر در سراوان امروز پنج شنبه (۴ خرداد ماه)  از منطقه هنگ مرزی میرجاوه بازدید و از فرماندهان، کارکنان و‌ سربازان مرزی در گروهان مرزی ریگ ملک، هنگ مرزی میرجاوه به جهت تمام جان فشانی ها تشکر و قدردانی کرد.

حیدری در این نظارت میدانی ضمن درود به ارواح شهدای گرانقدر مرزبانی ایران اسلامی، گفت: وظیفه مرزبانی جمهوری اسلامی ایران در شرایط امنیتی کشور‌ با وجود مرزهای وسیع و گسترده بسیار سنگین است، به ویژه اینکه دشمنان و‌ معاندان جمهوری اسلامی ایران از تجهیزات و کمک سرویس های بیگانه برای تهدید مرزهای ما برخوردار هستند .

وی یادآور شد: اصل مخالفت دشمنان با نظام  جمهوری اسلامی و دین مبین اسلام است، از این رو‌ مرزبانی ضمن دفاع از مرزهای کشور باید از دین اسلام هم حفاظت کند.

رئیس کمیته مرز مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ما با مرزهای طولانی و امکاناتی که متناسب با تهدیدات نیست، توانستیم با روحیه ایثار و شهادت و‌ ولایت مداری در مقابل دشمنان بایستیم و این بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به نظارت های میدانی نمایندگان مجلس و به ویژه کمیسیون امنیت ملی از مرزهای این منطقه و سایر مرزهای کشور، اظهار کرد: ما «طرح تقویت مرزبانی جمهوری اسلامی ایران» را هم در مجلس پیش بردیم ‌‌و‌ امیدواریم در آینده ای نزدیک به تصویب برسد. در این طرح علاوه بر موضوعات محوری مرتبط با مرزبانی به موضوعاتی چون منازل مسکونی مرزبانان، افزایش ماموریت و سربازانی که در کنار درجه داران خدمت می کنند، توجه شده است.

هنگ‌مرزی میرجاوه‎‎

 

شایان ذکر است؛ مرتضی محمودوند عضو‌ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و ملک فاضلی نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی نیز هیات اعزامی کمیسیون امنیت ملی  مجلس را همراهی می کنند.

به گزارش خانه ملت، ‌اشرار و معاندان گروهک تروریستی جیش‌الظلم در شامگاه شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه، برای ورود به کشور با مقاومت مرزبانان دلیر برجک مرزبانی «مزه سر» هنگ مرزی سراوان روبه‌رو شدند و در این درگیری متاسفانه پنج نفر از مرزبانان دلیر، به درجه شهادت نائل شدند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.