هیات اعزامی کمیسیون امنیت ملی با خانواده شهید غنی باتدبیر از شهدای حادثه اخیر سراوان دیدار کردند

0 8

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری خانه ملت به سیستان و ‌بلوچستان، شهریار حیدری و مرتضی محمودوند اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و ملک فاضلی رئیس مجمع نمایندگان استان سیستان و ‌بلوچستان ‌با حضور در منزل شهید استوار دوم «علی غنی با تدبیر» که در روز ۳۱ اردیبهشت ماه سال جاری حین درگیری با گروهک تروریستی و اشرار در هنگ مرزی سراوان «مزه سر» به درجه رفیع شهادت رسیده بود، ضمن ابراز همدردی و عرض تسلیت به خانواده وی، از مقام شامخ این شهید والامقام تجلیل کرد.

شهریار حیدری به عنوان رئیس هیات اعزامی کمیسیون امنیت ملی و ‌سیاست خارجی مجلس در این دیدار ضمن اشاره به دلاور مردی های این شهید والا مقام، گفت: جمعی از نمایندگان در پی حادثه اخیر سراوان از طرف دکتر قالیباف رییس مجلس ماموریت پیدا کردیم تا برای بررسی وضعیت امنیتی مرزهای این استان به این منطقه سفری داشته باشیم، دکتر قالیباف تاکید داشتند ضمن ابلاغ پیام تسلیت به خانواده شهدا و‌ همرزمان شهدای مرزبان، موضوع را از نزدیک رصد و بررسی کنیم.

وی با اشاره به بازدیدی که روز گذشته از محل حادثه داشتند، گفت: دشمن با تمام‌ تجهیزات به مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران پرداخته و این گروهک ها با بهره برداری از تمام تجهیزاتی که در اختیار دارند، فرزندان ما را به شهادت رساندند. متاسفانه در نقطه صفر مرزی، هنگ‌ مرزی سراوان درگیری ایجاد شده و شهید غنی باتدبیر آگاهانه و شجاعانه در حین کمک به سایر همرزمانش به شهادت رسیده است، این دلاوری را جز شهادت شجاعانه چیز دیگری نمی توان‌ تعبیر کرد زیرا این شهید والا مقام شهادت را آگاهانه انتخاب کرده است.

عضو‌ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: ۵ مرزبان مقابل ۴۵ نفر از اشرار و ‌معاندین ایستادند و به درخواست تسلیم شدن آنها، پاسخ ندادند و به تقابل پرداختند و در حین درگیری توانستند تعدادی را زخمی کنند اما معاندین با استفاده از شرایط جغرافیایی منطقه از مرز خارج و به سمت پاکستان فرار کردند.

دیدار هیات اعزامی کمیسیون امنیت ملی با خانواده شهید غنی باتدبیر

 

حیدری ضمن درود بر روان پاک فرزندان شهدا، برای بازماندگان آرزوی سلامتی و علو درجات را از خداوند خواستار شد و‌در ادامه از سردار شجاعی فرماندهی مرزبانی استان  و تمام مرزبانانی که شجاعانه از مرزهای کشور صیانت می کنند، تقدیر ‌تشکر کرد.

رئیس کمیته مرز کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس همچنین با اهدای لوحی از خانواده شهید استوار دوم علی غنی با تدبیر تقدیر و‌ تشکر کرد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.