آمریکا نگاه دوگانه‌ای به حقوق بشر و توافقات هسته‌ای دارد/ فضای رسانه‌ای ایران فضایی بدون تشنج است

0 20

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، وحید جلال زاده  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی امروز(چهارشنبه، ۱۰ خرداد ماه با ماریان کری رئیس کمیته روابط خارجی شورای ملی پارلمان اسلواکی که در رأس هیأتی پارلمانی به تهران سفر کرده است، دیدار و گفتگو کرد.

جلال زاده در ابتدای این دیدار ضمن خوش‌آمدگویی و ابراز خرسندی از حضور هیأت پارلمانی اسلواکی در مجلس شورای اسلامی، احترام به باور و اعتقاد دیگر کشورها را ضروری دانست و گفت: کشورهای غربی به ویژه آمریکا به حقوق بشر نگاه و استانداردهای دوگانه ای دارند و در حالی که مدعی دموکراسی هستند هیچ اعتقادی به آن ندارند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در ادامه بر آزادی بیان در ایران اشاره کرد و بیان داشت: در جمهوری اسلامی ایران برخلاف رسانه های کشورهای غربی، مطبوعات و رسانه ها به نقد از دولت و مجلس، عاری از توهین و تهمت می پردازند و فضای رسانه، فضایی بدون تشنج و یکجانبه گرایی است.

وی ضمن تشریح مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص بحران اوکراین بر حل این موضوع از طریق دیپلماسی تاکید کرد و اظهار داشت: ما با کشته شدن انسان های بیگانه و نابودی زیرساخت ها در هر جای دنیا مخالف هستیم لذا می توان با ریشه یابی علل جنگ و استفاده از دیپلماسی گفتگو به پایان این بحران کمک کرد.

جلال زاده با اشاره به رویکرد دوگانه غرب نسبت به توافق بین المللی هسته ای خاطر نشان کرد: مواضع کشورهای اروپایی و آمریکا نسبت به توافقات بین المللی در ایران و رژیم صهیونیستی متفاوت است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار اظهار داشت: کشورهای مختلفی در جهان دارای سلاح هسته ای هستند اما هیچگونه تحریمی علیه آنها از سوی کشورهای غربی اعمال نشده است اما با توجه به صلح آمیز بودن انرژی هسته ای در جمهوری اسلامی ایران و فتوای مقام معظم رهبری مبنی بر حرام بودن ساخت سلاح های هسته ای، متاسفانه امروز شاهد تشدید تحریم های اعمال شده از سوی غرب علیه کشورمان هستیم.

رئیس کمیته روابط خارجی شورای ملی پارلمان اسلواکی: اسلواکی از مواضع آمریکا درباره توافق هسته‌ای حمایت نمی‌کند/ انرژی هسته‌ای حق ایران است

ماریان کری نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از سفر به ایران و دیدار با نمایندگان مجلس شورای اسلامی از تلاش های جمهوری اسلامی ایران جهت توسعه روابط با کشورهای همسایه خود از جمله عادی سازی روابط با عربستان تشکر و نقش ایران را در منطقه بسیار موثر قلمداد کرد.

وی در بخشی از سخنان خود عدم حمایت کشور متبوعش را از مواضع اتحادیه اروپا و آمریکا در خصوص توافق هسته ای اعلام کرد و استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای را حق ایران دانست.

ماریان کری همچنین حملات کشورهای غربی به دیگر کشورها و همچنین حمله تروریستی آمریکا به سردار سلیمانی را که منجر به شهادت ایشان شد، محکوم کرد.

رئیس کمیته روابط خارجی شورای ملی پارلمان اسلواکی در پایان این دیدار خاطرنشان کرد: معتقدیم برخی سیاستمداران کشورهای غربی می خواهند با نظرات خود جهان را تغییر دهند که این یک امر امکان ناپذیر خواهد بود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.