مقابله با تروریسم محور همکاری‌های مشترک امنیتی تهران-بغداد/ ضرورت رفع چالش ضدانقلاب مستقر در نوار مرزی

0 10

ابراهیم عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با تأکید وزیر امور داخلی دولت محلی اقلیم کردستان عراق بر پایبندی به توافق امنیتی با ایران، گفت: پس از تحرکات تروریستی از سوی نوار مرزی غربی کشورمان، مذاکرات مستمر و جدی با دولت عراق و مقامات اقلیم کردستان صورت گرفت تا از تردد عناصر ضدانقلاب جلوگیری شود.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه انتظار می رود دولت مرکزی عراق به تعهدات امنیتی خودش در مرزهای مشترک پایبند باشد، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ثابت کرده هرگاه اقدام تهدید آمیز علیه ایران در مرزهای شرقی با افغانستان یا پاکستان و حتی مرزهای غربی با اقلیم کردستان عراق صورت گرفته، بدون وقفه پاسخ قاطع داده است.

وی با بیان اینکه طی ماه های اخیر  توافق‌نامه همکاری‌های مشترک امنیتی ایران و عراق در حال پیگیری و عملیاتی شدن است، ادامه داد: در واقع پس از پیدایش داعش و اقدامات وحشیانه این گروه افراطی، مقابله با تروریسم در منطقه به مولفه مهمی تبدیل شده و در این راستا کشورهای همسایه باید با یکدیگر هماهنگ عمل کنند تا شاهد وجود امنیت در مناطقشان باشند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: بر این اساس مشاهده می شود که مشاور امنیت ملی عراق به زودی به کشورمان سفر خواهد کرد که بیانگر جدی بودن دو کشور برای اجرای تعهدات امنیتی و توافقنامه یاد شده است.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید هر چه سریع تر ریشه شرارت گروه‌های ضدانقلاب و تروریستی حاضر در مناطق اقلیم کردستان خشکانده شود تا مدیریت مرزهای مشترک بدون چالش صورت بگیرد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.