اختصاص ۱۳ هزار میلیارد تومان اعتبار برای تقویت زیرساخت‌های ورزشی فومن/ گازرسانی به ۴۰ روستای طوالش، رضوانشهر و ماسال در دستور کار قرار دارد/ دریافت مجوز احداث بیمارستان ۸۰۰ تختخوابی رشت

0 1

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ اعضاء مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی ضمن سرکشی از حوزه‌های انتخابیه و بازدید و بررسی مشکلات، نشست‌هایی را با مسئولان مربوطه جهت حل مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه خود برگزار کردند.

خلیل بهروزی فر نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی اقدامات انجام شده در زمان سرکشی از حوزه‌های انتخابیه، به خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: متاسفانه به دلیل بارش کم باران در استان گیلان با کمبود آب روبرو هستیم و کمبود آب یکی از مشکلات عمده کشاورزان در شهرستان‌های فومن و شفت است، با پیگیری‌های صورت گرفته تذکراتی در مورد مدیریت آب منطقه ای گیلان در راستای تامین آب زراعی برای کشاورزان  به وزیر نیرو داده شد، کمبود آب زراعی دغدغه کشاورزان در استان گیلان است و تمام داشته های یک کشاورز در کشت سالانه محسوب می‌شود که مورد بررسی قرار گرفت.

 نوسازی کابل برق کشی روستاهای فومن و شفت در دستور کار قرار گرفت

نماینده مردم فومن و شفت در ادامه با اشاره به فرسودگی و ضعف شبکه‌های برق تاکید کرد: فرسودگی شبکه‌های برق و سرقت تیرهای مسی برق رسانی در سطح روستاهای فومن و شفت، مردم  را دچار خسارات اقتصادی و مالی کرده است برای پیشگیری از خسارات بیشتر، باید تیرهای مسی تبدیل به کابل‌های خودنگهدار شوند، از طرفی با توجه به افزایش جمعیت در روستاها و برق رسانی در سرتاسر آن، نصب ترانسفورماتور می‌تواند باعث تقویت شبکه‌های برق رسانی شود و این مهم در دستور کار قرار گرفته است.

آسفالت راه‌های مواصلاتی روستاهای فومن و شفت در دستور کار قرار گرفت

وی تصریح کرد: پیگیری‌هایی برای اجرای پروژه اصلاح فرسودگی و توسعه شبکه‌های آب آشامیدنی صورت گرفته است،همچنین اقدامات خوبی در ارتباط با آسفالت راه‌های مواصلاتی روستاهای فومن و شفت در سطح کل استان انجام شده و ادامه خواهد داشت.

خلیل بهروزی فر

نماینده مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: اجرای بازنگری طرح هادی و مشکلات ساخت و ساز در سطح روستاها یکی دیگر از اقداماتی است که پیگیر آن هستیم، متاسفانه بر اساس رای دیوان عدالت اداری همه روستاییانی که زمین های آنها سند مالکیت ندارد  و نمی‌توانند تغییر کاربری دریافت کنند که این امر باعث مشکلات عدیده‌ای در رابطه با اراضی ملی و جهاد کشاورزی برای مردم شده است.

 پیگیر تصویب طرح تعادل در شهرنشینی و پیشگیری از مهاجرت روستاییان

بهروزی‌فر ادامه داد: سیاست کلی بر این است که مردم از روستا به شهر مهاجرت نکنند، همه افرادی که جزو بومیان روستا هستند به دلیل این سخت گیری‌ها و مشکلات در ساخت و ساز یا مرتکب خلاف می‌شوند و یا به شهرها مهاجرت می‌کنند که این برخلاف سیاست‌های کلی نظام است، روستاها مولد هستند و خانواده‌های روستایی با تلاش و زحمات خود باعث پویایی چرخه تولید کشور می‌شوند، در این راستا مجلس طرح یک فوریتی را مصوب کرد که مورد بحث و بررسی قرار گرفته است و امیدواریم با تصویب این قانون مشکلات فرهنگی، اقتصادی و معیشتی روستاییان رفع شود.

 اختصاص ۱۳ هزار میلیارد تومان اعتبار برای تقویت زیرساخت‌های ورزشی فومن

 عضو مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعتبارات اختصاص داده شده به تقویت زیرساخت های ورزشی، گفت: در سال های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ اقدامات خوبی در حوزه ورزش و جوانان صورت گرفته و اعتباری بالغ بر ۱۳ میلیارد تومان برای ساخت زمین ها و استادیوم ورزشی اختصاص یافت،همچنین زمین چمن مصنوعی با حضور مسئولان ورزش و جوانان مورد بهره برداری قرار گرفت و ورزشگاه آزادی  شهرستان فومن نیز افتتاح شد و بهسازی اطراف این ورزشگاه در حال انجام است.

 اختصاص اعتباراتی برای تعمیر و نوسازی استخر سرپوشیده شهرستان فومن

بهروزی در ادامه یادآور شد: اعتباری برای تعمیر و نوسازی استخر سرپوشیده شهرستان فومن اختصاص یافت و کار نوسازی آن به پایان رسید که مورد بهره برداری قرار گرفت و همچنین، چمن مصنوعی فوتسال برای مراکز دهستان‌ها آماده نصب شده است، در حوزه فرهنگی هم اقدامات خوبی صورت گرفته است.

حسن محمدیاری نماینده مردم طوالش و رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی اقدامات انجام شده در زمان سرکشی از حوزه‌های انتخابیه، به خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: تامین اعتبار برای کمربندی طوالش از طرف وزارتخانه راه و شهرسازی صورت گرفته و بازگشایی بخشی از این مسیر انجام شد.

پیگیری‌های برای جای گذاری پایه‌های آهنی پل اسالم صورت گرفته است

نماینده مردم طوالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی در ادامه تاکید کرد: سال‌های طولانی است که مردم و برادران اهل تسنن انتظار دارند تا پایه‌های آهنی پل اسالم جای گذاری شود و این اولویت اول پیگیری در حوزه انتخابیه است.

حسن محمدیاری

وی با اشاره به اختصاص اعتباراتی برای تکمیل بیمارستان طاهری، تصریح کرد: جلساتی با رییس کل دادگستری در مورد تعطیلی بیمارستان خصوصی دکتر طاهری داشتیم و مقرر شد اعتباری برای احیای این بیمارستان اختصاص یابد و یا این زمین به بخش درمان نظام پزشکی واگذار شود.

نماینده مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: اقداماتی در مورد احیای مجدد سد شفارود صورت گرفت و این پروژه مجددا احیا شده و در حال حاضر پیگیر ساخت سد شفارود هستیم.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان ادامه داد: بیشترین اقدامات ما در حوزه بهداشت و درمان و جاده‌های مواصلاتی روستایی و اصلی است و همچنین پایگاه‌های امداد و نجات که یکی از مولفه‌های کمک رسانی به مناطق مختلف است و استاندارد پایگاه‌های امداد و نجات ۲۵کیلومتر است.

گازرسانی به ۴۰ روستای طوالش و رضوانشهر و ماسال در دستور کار قرار دارد

محمدیاری با بیان اجرای طرح گازرسانی  به ۴۰ روستای حوزه انتخابیه خود، اظهار داشت: گاز رسانی به مناطق بالادست و ییلاقی که ۴۰ روستا را پوشش می‌دهد در حال انجام است، همچنین ادامه گاز رسانی به روستاهای دهستان حیران علاوه بر روستای مشند به چند روستای دیگر هم گازرسانی شده و بزودی عملیات گازرسانی به همه این روستاها انجام می‌شود و این اقدامات کلا مصونیتی را برای جنگل ها ایجاد می کند. 

جبار کوچکی نژاد

 

جبار کوچکی نژادارم ساداتی نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی اقدامات انجام شده در زمان سرکشی از حوزه‌های انتخابیه، به خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: با پیگیری صورت گرفته مقرر شد بانک‌های صادرات و تجارت بخشی از اعتبارات مورد نیاز حوزه انتخابیه را برای به سرانجام رساندن پروژه‌های مختلف را تامین می‌کنند.

دریافت مجوز احداث بیمارستان ۸۰۰ تختخوابی رشت

نماینده مردم رشت در ادامه تاکید کرد: پیگیری‌هایی  در خصوص بیمارستان جنرال صورت گرفته و مجوز احداث بیمارستان ۸۰۰ تخت‌خوابی  برای رشت گرفته شده و مراحل اجرایی این بیمارستان با عنوان سردار جنگل در سال ۱۴۰۲ آغاز می‌شود که منابع مالی آن از طریق بانک ملت  با ۲۵۰ میلیارد تامین می شود.

کوچکی نژاد در پایان خاطر نشان کرد: تکمیل کادر نیروی انسانی و جذب اعتبار جهت خرید برخی تجهیزات پزشکی و تکمیل این بیمارستان از دیگر اقداماتی است که با تلاش‌ها و پیگیری‌های مستمر انجام خواهد شد./

پایان پیام

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.