رئیس جمهور نسبت به ساماندهی اتباع غیرقانونی اقدام کند

0 10

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، شهباز حسن پور بیگلری در نشست علنی امروز( شنبه ۳۱ تیرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور گفت: محرم ماهی است که ثابت می کند حق بر باطل پیروز است هر چند این روزها به خیال خام خود با قرآن سوزی و توهین به کتاب خدا می خواهند نور خدا را خاموش کنند، بدانند نور خدا خاموش شدنی نیست، همانگونه که زیبا سروده اند “دشمنت کشت اما نور تو خاموش شدنی نیست آری آن جلوه فانی که فانی نشود نور خدا است.”

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس گفت: ابتدا از هیات دولت سوال بنده این است با توجه به دستور صریح مقام معظم رهبری به دولت که به معیشت مردم توجه داشته باشید آیا از قیمت های لجام گسیخته خبر دارید آیا دولت برای حل مشکلات مردم برنامه مشخص و زمان بندی شده دارد؟ ما نمایندگان برای مردم جوابی غیر از شرمندگی نداریم. از وضعیت واردات خودرو چه خبر؟ مردم می پرسند چرا دولت قانون را اجرا نمی کند. از همسان سازی حقوق و رسیدگی به مسائل و مشکلات بازنشستگان چه خبر؟

وی بیان کرد: رئیس جمهور و هیات دولت به ویژه تیم اقتصادی دولت تصمیمات بازار سرمایه باید بر اساس قاعده ای علمی و تخصصی باشد. اقدامات اخیر دولت در خصوص بازار سرمایه کشور موجب ضرر و زیان گسترده ای برای سهام داران شده است.  از دولت و شخص رئیس جمهور می خواهم نسبت به موارد ذیل اقدام عاجل کند: اصلاح قیمت خوراک پتروشیمی ها، اصلح نرخ تعرفه صادراتی، اصلاح قیمت تعرفه ارز صادراتی برای سهامداران بورس که مربوط به کل آحاد جامعه می شود.

این نماینده مجلس مطرح کرد: ازمعاون رئیس جمهور می خواهم هر چه سریعتر سفری به دیار کریمان داشته باشده مردم می پرسند برای واحدهای صنعتی نیمه فعال و راکد که حدود ۵۰ درصد واحدهای صنعتی موجود در شهرک ها و مناطق صنعتی را شامل می شود چه برنامه ریزی ویژه ای دارید؟  از وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس جمهور می خواهم هیاتی را به استان کرمان اعزام  کند تا راهکار مناسبی برای حل مشکلات استان ارائه کنند.

وی ادامه داد: از وزیر علوم تقاضا می شود با توجه به عقب ماندگی استان کرمان در حوزه شرکت های دانش بنیان و فناور، توجه ویژه به استان داشته باشد تا در همه شهرستان های زیر ساخت های فناوری شکل بگیرد.یکی از مسائل و مشکلات استان کرمان خشکسالی های پی در پی سال های اخیر است، هم در تامین آب شرب و هم در بحث آب کشاورزی مشکل داریم از وزیر نیرو می خواهم در خصوص انتقال خط دوم آب خلیج فارس به استان کرمان و سایر استان های کویری اقدام عاجل بکند، از وزیر جهادکشاورزی می خواهم در خصوص تخصیص اعتبار برای توسعه آبیاری زیر سطحی در بخش کشاورزی اقدام کند که توسعه در این بخش راندمان تولید و اشتغال را افزایش می دهد.

حسن پور بیگلری بیان کرد: با توجه به مسائل و مشکلات عدیده ای که اتباع بیگانه برای استان کرمان رقم زده اند و ساکن شدن این اتباع غیرقانونی در حاشیه شهرها و روستا بخشی از اشتغال کشور از سوی این اتباع اشغال شده است که باعث بیکاری بیش از ۱۰۰ هزار نفر از جوانان شده. به دلیل ورود غیر قانونی و نداشتن مجوز، مسائل امنیتی هم اتفاق می افتد بنابراین از مجموعه وزارت کشور و شخص رئیس جمهور درخواست می کنم در خصوص ساماندهی و تعیین تکلیف وضعیت حضور اتباع غیرقانونی اهتمام داشته باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: با توجه به اینکه کرمان پایتخت مقاومت جهان اسلام است وزارت میراث فرهنگی و گردشگری چه برنامه ای برای وضعیت گردشگری استان دارد؟ با توجه به ظرفیت و پتانسیل هایی بسیاری که در استان وجود دارد از وزیر می خواهم سفری به استان کرمان و شهرستان های سیرجان و بردسیر داشته و نسبت به توسعه گردشگری استان اقدام کند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.