در مراکز نگهداری معلولان دوربین نصب شود / وزیر کار و رییس سازمان بهزیستی پاسخگوی آزار و اذیت معلولان باشند

0 23

محمد علی محسنی بندپی در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد ویدئوی آزار و اذیت معلولان ذهنی مرکز شبانه روزی “نیکان” مشهد واکنش نشان داد و گفت: این اتفاق برای نخستین بار نیست که رخ داده است و خلاء نظارت در تمام ابعاد را نشان می‌دهد؛ از طرفی ضعف نظارت، دلیلی بر وقوع چنین اتفاقی در مراکز درمانی است.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی افزود: سازمان بهزیستی باید در مورد اعطای مجوز به مراکز نگهداری معلولان کنترل بیشتری داشته باشد، مجلس نیز برای تکرار چنین اتفاقاتی که در طول سال به کرات شاهد آن هستیم از رئیس سازمان بهزیستی و  وزیر کار و رفاه اجتماعی طرح سوال داشته باشد.

عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید به نصب دوربین در مراکز درمانی معلولان، اظهار داشت: باید سازمان بهزیستی در زمان اعطای مجوز احداث مراکز درمانی و نگهداری معلولان شرایط نصب دوربین را قید کند تا بدین وسیله این مراکز توسط سازمان مذکور کنترل و مدیریت شوند.

گفتنی است؛ اخیرا تصاویری از اذیت و آزار کودکان معلول ذهنی در یک مرکز نگهداری معلولان ذهنی در مشهد، در فضای مجازی منتشر شده که واکنش‌های زیادی به همراه داشته است. در پی انتشار این تصاویر، رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی طی دستوری از دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خواست تا با دقت موضوع را بررسی کند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.