گزارش تفریغ بودجه سال ۱۴۰۱ بعد از بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه به صحن علنی ارائه خواهد شد/ تخلفات بودجه ای به مرور به دادسرای دیوان محاسبات ارائه می شود

0 7

احمدرضا دستغیب در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در پایان نشست با اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات پیرو ارائه گزارش تفریغ بودجه سال ۱۴۰۱ گفت: گزارش تفریق بودجه سال ۱۴۰۱ زودتر از موعد سال گذشته حاضر و توسط رئیس محترم مجلس شورای اسلامی رونمایی و کلیاتی از آن مطرح شد.

وی با بیان اینکه کمیسیون برنامه و بودجه کمیسیون تخصصی در رابطه با بودجه قلمداد می‌شود ادامه داد: از این رو باید در رابطه با گزارش تفریغ بودجه سال ۱۴۰۱ در کمیسیون مذکور حاضر می‌شدیم و توضیحاتی را بر روی کلیات گزارش تفریغ ارائه می‌کردیم.

رئیس دیوان محاسبات کل کشور تاکید کرد: در این جلسه درباره موضوعاتی از قبیل منابع و مصارف بودجه، اعمال تغییرات با مجوزهای قانونی و اخذ آن از مراجع ذی‌صلاح  و تحقق منابع بحث و بررسی صورت گرفت.

دستغیب تصریح کرد: همچنین در این جلسه  گزارشی در رابطه با مبحث «انحراف از معیار» بودجه و استنکاف دستگاه ها از گزارش حساب خود، ارائه شد. همچنین در این جلسه  عدم رعایت ها و تخلفاتی که در بودجه صورت گرفته  بوده مورد بررسی قرار گرفت، البته همه این تخلفات به مرور به دادسرای دیوان محاسبات ارائه خواهد شد، اما قبل از آن، جهت استحضار،به اعضای محترم کمیسیون ارائه شد.

وی در ادامه گفت: گزارش تفریغ بودجه سال ۱۴۰۱ بعد از بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه به صحن علنی ارائه خواهد شد. پس از ارائه گزارش در صحن مجلس این گزارش به کمیسیون برنامه بودجه و سایر کمیسیون‌های تخصصی ارسال خواهد شدو در نهایت گزارشی بر روی گزارش تفریق بودجه تنظیم خواهد شد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.