انتقاد از تداوم سختگیری بانک‌ها در پرداخت وام‌های خُرد/ از اضافه برداشت بانک‌ها با قانون جدید بانک مرکزی جلوگیری می‌شود

0 17

علیرضا زندیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره مزایای قانون بانک مرکزی، گفت: در قانون قبلی سهم وزرا و منصوبان رئیس جمهور بیشتر از بانک مرکزی بود اما در قانون جدید ترکیب هیات عالی به نفع بانک مرکزی تغییر کرده است، این ترکیب به تخصصی‌تر شدن تصمیم‌گیری، کاهش بخشی‌نگری و افزایش درجه استقلال بانک مرکزی در تصمیم‌گیری کمک خواهد کرد.

نماینده مردم بیجار گروس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: پیش از این یکی از مشکلات بانک مرکزی عدم اختیارات کافی برای برخورد با تخلفات بانکی و تعیین تکلیف بانک‌های ناسالم و ناتراز بود که در قانون جدید، اختیارات خوبی برای بانک مرکزی پیش‌بینی و چندین روش برای تعیین تکلیف بانک‌ها و موسسات اعتباری ناسالم تعیین شده است.

وی اضافه کرد: در قانون جدید نظام بانکی، بانک‌هایی که از بانک مرکزی اضافه برداشت کنند با مجازات‌های جدی تری روبه رو می‌شوند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین با انتقاد از سختگیری بانک‌ها در پرداخت وام‌های خُرد از جمله وام ازدواج، گفت: در شرایط فعلی که پرداخت وام‌های خُرد یکی از ضروری‌ترین نیازها است بانک‌ها نه تنها مانع‌تراشی نکنند بلکه فرآیند دریافت وام را نیز تسهیل کنند این در حالی است که با سختگیری‌هایی مانند ضامن رسمی مشکلات بسیاری در مسیر دریافت وام ایجاد می‌کنند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.