وزارت آموزش و پرورش فرصت ترمیم معدل در دی‌ماه را برای داوطلبان کنکوری فراهم کند

0 15

رضا حاجی پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با تأکید بر ضرورت برگزاری حداقل ۲ مرتبه آزمون ترمیم معدل برای داوطلبان کنکوری، اظهار کرد: در شرایطی که با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای کاهش اضطراب داوطلبان کنکور دو مرتبه برگزار میشود چرا باید این اضطراب به آزمون ترمیم معدل منتقل شود.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: علاوه بر این، هر داوطلب هر چند مرتبه که بخواهد می‌تواند در کنکور شرکت کند ولی این فرصت برای کسی که قصد ترمیم معدل دارد، فقط یک بار وجود دارد.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اعلام تصمیم وزارت آموزش و پرورش در محدودیت ترمیم معدل صرفاً برای یک بار، بعد از برگزاری امتحانات نهایی سال ١۴٠٢ صورت پذیرفته و بسیاری از داوطلبان عملا فرصت ترمیم معدل بعدی را به علت دیر اعلام نمودن این وزارتخانه از دست دادند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس یادآور شد: جهت جلوگیری از تضییع حقوق داوطلبان و ایجاد فرصت رشد و کاهش فشار روانی بی مورد مطابق اهداف مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، فرصت ترمیم به تعداد حداقل سه یا چهار بار افزایش یابد تا این فرصت برای داوطلبان ایجاد شود. ضمن اینکه در این راستا رئیس کمیسیون آموزش مجلس نامهای به وزیر آموزش و پرورش زده که انتظار داریم از وزارت آموزش و پرورش این موضوع پیگیری و مقدمات اجرایی آن انجام گیرد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.