انتقاد از هزینه ۶۱۰ هزار تومانی آزمون دکتری/مگر قرار است در جریان برگزاری آزمون چه خدماتی ارائه شود؟

0 28

رحیم زارع در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از هزینه نجومی ثبت‌نام آزمون دکتری در کشور گفت: به واقع متقاضیان تحصیل و دانشجویان، فعالان علم و دانش هستند و سرمایه های کشور محسوب می شوند.

وی افزود: این دانشجویان هستند که باید در ادامه راه توسعه کشور، سکاندار مدیریت کشور شده و سطوح علمی کشور را ارتقا دهند، از این رو حمایت از اقشار دانشجو نه تنها هزینه بلکه موجب سرمایه گذاری در راه توسعه کشور خواهد شد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اخیرا گلایه هایی نسبت به هزینه های بالای ثبت‌نام آزمون دکتری در کشور مطرح شده است،گفت: درباره هزینه ثبت نام آزمون دکتری در کشور، باید بگویم غیرقابل قبول است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید مشخص شود این  شیوه نرخ گذاری  بر چه پایه و اساسی بوده و مگر قرار است در پی این هزینه برآورد شده، چه خدماتی به متقاضیان آزمون دکتری ارائه شود؟

زارع با بیان اینکه مبلغ برآورد شده برای ثبت نام آزمون دکتری، غیر منطقی است، تصریح کرد: حتما باید سازمان سنجش به ابهامات و ایرادات مطرح شده در این بخش پاسخ دهد. این پذیرفتنی نیست که در شرایط تورمی موجود، هزینه های علم اندوزی دانشجویان را افزایش دهیم،چراکه دانشجویان معمولا درآمد خاصی نداشته و باید مورد حمایت قرار گیرند.

انتقاد از هزینه نجومی ثبت نام آزمونهای دکتری و استخدامی

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هزینه ثبت نام آزمون دکتری افزایش غیرمنطقی داشته است، بیان کرد: متاسفانه این مسئله باعث شده تا برخی از حضور در آزمون دکتری منصرف شوند بنابراین این موضوع به هیچ وجه زیبنده کشور نیست و مسئولین باید در این بخش پاسخگو باشند نکته دیگر اینکه هزینه های آزمون های استخدامی نیز بالا است و شخص متقاضی اشتغال هزینه های آزمون استخدامی را چگونه تامین  کند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.