جمع آوری امضا برای بررسی طرح ساماندهی نیروی انسانی آموزش و پرروش در کمیسیون تخصصی

0 29

احمدحسین فلاحی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره آخرین وضعیت طرح ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش، عنوان کرد: این طرح دو سال قبل در کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مصوب شده ولی در نوبت رسیدگی صحن علنی قرار نگرفته است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: در این طرح آمده است که تمامی معلمان غیر رسمی که در آموزش و پرورش خدمت کرده اند، اعم از معلمان نهضت سوادآموزی، پیش دبستانی، خرید خدمات آموزشی، طرح امین، معلمان قرآنی و غیرانتفاعی تعیین تکلیف خواهند شد.

وی اضافه کرد: همچنین برای سوابق تدریس این معلمان با سابقه و زحمتکش امتیاز در نظر گرفته شده است که این مورد در قالب برنامه هفتم توسعه نیز دیده شده است تا امتیازی ویژه برای آزمون استخدامی این معلمان در نظر گرفته شود.

فلاحی ادامه داد: از سوی دیگر با جمع آوری امضا در مجلس خواستار اعمال تبصره یک ماده ۱۰۰ آیین نامه داخلی برای بررسی اولویت دار طرح ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش شدیم که برنامه هفتم توسعه در دستور کار قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری اضافه کرد: از سوی دیگر بنده درخواست بررسی طرح ساماندهی را بر اساس اصل ۸۵ قانون اساسی مطرح کردم که مطابق اصل ۸۵ قانون اساسی، مجلس شورای اسلامی می‌تواند در موارد ضروری صلاحیت وضع قوانین را به کمیسیون‌های تخصصی خویش تفویض کند.

برخی در فضای مجازی با دروغ در حال تخریب هستند 

وی اضافه کرد: ولی مشخص نیست با وجود این پیگیری‌های صورت گرفته را در فضای مجازی فضا را علیه اینجانب مسموم کردند که مخالف تصویب این طرح هستم در حالیکه بنده متقاضی بررسی این طرح به صورت اصل ۸۵ در کمیسیون تخصصی بوده‌ام.

با برگزاری آزمون داخلی معلمان غیر رسمی را تعیین تکلیف خواهیم کرد

این نماینده مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: در مجموع معلمان غیر رسمی پیش از سال ۱۳۹۱ تاکنون تعیین تکلیف شدند و تعداد اندکی باقی مانده که در همین طرح تعیین تکلیف می‌شوند و برای بعد از سال ۱۳۹۱ نیز امیدواریم بتوانیم با برگزاری یک امتحان داخلی مسئله کمبود معلم در کشور حل شود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.