هزینه تولید مسکن باید کاهش یابد/لزوم کاهش سختگیری برای ورود زمین‌ها به محدوده شهری و روستایی/ضرورت استفاده از ظرفیت بازار سرمایه در تامین مالی طرح های مسکن

0 19

جعفر قادری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به عدم تناسب قیمت مسکن با درآمد اکثر خانوارها و لزوم رفع مشکلات در این بخش،گفت:مسکن باید از یک کالای سرمایه‌ای به یک کالای مصرفی تبدیل شود باید جلوی احتکار بسیاری از خانه‌های خالی در کشور گرفته شود، ما تعدادی خانه خالی در کشور داریم که این امر باعث شده تا عملا ناترازی بین عرضه و تقاضای مسکن در کشور ایجاد شود.

دولت باید سختگیری درباره ورود زمین‌ها به محدوده شهری و روستایی را کاهش دهد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اقدامات دولت در زمینه تولید مسکن،بیان کرد: دولت باید هزینه تمام شده تولید مسکن در کشور را کاهش دهد همچنین دولت باید زمین لازم برای تولید مسکن را در اختیار مردم قرار دهد، دولت باید سختگیری درباره ورود زمین‌ها به محدوده شهری و روستایی را کاهش دهد.

هزینه های پروانه ساختمانی  مسکن کاهش یابد

قادری با بیان اینکه دولت باید به بخش تامین زمین، جهت تولید مسکن ورود کند، تاکید کرد: دولت باید در تامین موارد زیرساختی تولید مسکن اعم از آب ، برق و گاز سیاست های حمایتی خود را اعمال کرده و هزینه های پروانه ساختمانی را کاهش دهد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوعاتی از قبیل  بیمه کارگران ساختمانی و یا موضوعات مربوط به مهندسی ساختمان ،روی قیمت تمام شده مسکن اثر گذار است، بیان کرد: هزینه ها در بخش های برشمرده شده باید منطقی و معقول باشد.

قادری با بیان اینکه متاسفانه هزینه تولید مسکن در کشور را افزایش داده‌ایم، اظهار کرد: از این رو ساخت مسکن باید از حالت شخصی سازی به سمت انبوه سازی حرکت کند تا هزینه تمام شده مسکن کاهش پیدا کند.

در تامین مالی طرح های مربوط به تولید مسکن از ظرفیت بازار سرمایه استفاده شود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: همچنین باید در تامین مالی طرح های مربوط به تولید مسکن از ظرفیت بازار سرمایه در کنار بازار پول استفاده کرد لذا باید  بتوانیم از آورده افراد در تولید مسکن به درستی استفاده کنیم.

قادری بیان کرد: همچنین باید کنترل و مراقبت هایی برای جلوگیری از استفاده مصالح فاقد کیفیت در تولید مسکن داشته باشیم لذا اگر این مهم صورت گیرد ما می توانیم به عمر مفید مسکن در کشور بیافزایم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به واقع بحث عرضه مسکن و صنعتی سازی و ارتقای دانش فنی ساخت مسکن می تواند در رفع مشکلات تولید مسکن موثر باشد.

لزوم مقابله با انگیزه های سفته بازی در حوزه مسکن

این نماینده مجلس تصریح کرد: اگر جلوی انگیزه های سفته بازی در حوزه مسکن گرفته نشود حتما افراد از مسکن به عنوان حفظ قدرت خرید خود استفاده کرده و بخشی از واحدهای مسکونی بلااستفاده می ماند لذا موضوعاتی از قبیل مالیات بر عایدی سرمایه و مالیات برخانه های خالی و رها شده کمک می کند تا زمین ها در حوزه مسکن مورد استفاده قرار گیرد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.