۵۲۸۸ داوطلب انتخابات مجلس اعتراض کردند/صلاحیت‌ها در هیات‌های نظارت بررسی می‌شود

0 3

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، هادی طحان‌نظیف با بیان اینکه مهلت چهار روزه ثبت اعتراض داوطلبان تایید صلاحیت نشده روز (۲۴ آبان ۱۴۰۲) به پایان رسیده است، گفت: داوطلبانی که صلاحیت آن‌ها در هیات‌های اجرایی احراز یا تایید نشده بود تا ۲۴ آبان ماه فرصت داشتند تا با مراجعه به سامانه داوطلب اعتراض خود را ثبت کنند.

سخنگوی شورای نگهبان در ادامه تعداد داوطلبانی که به نتایج بررسی‌ها در هیات‌های اجرایی اعتراض کردند را ۵ هزار و ۲۸۸ نفر برشمرد و عنوان کرد: البته افرادی هم اعتراض خود را ثبت نکردند.

وی همچنین خبر داد که هیات‌های نظارت استانی و هیات مرکزی نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حال بررسی صلاحیت‌های داوطلبان هستند.

سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد: مهلت بررسی صلاحیت‌ها در این هیات‌ها ۵۰ روز است و پس از پایان مهلت، نتایج به داوطلبان اعلام خواهد شد.

طحان‌نظیف این نکته را هم بیان کرد که هیات‌های نظارت مستقل هستند و این هیات‌ها بر اساس قانون، مجدد به بررسی صلاحیت‌ها خواهند پرداخت و ممکن است در مواردی نتایج اعلامی متفاوت باشد.

گفتنی است؛ انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری روز جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ در سراسر کشور برگزار خواهد شد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.