مراکز خصوصی جمع آوری پلاسما ساماندهی شود/تاکید بر توسعه پالایشگاه های خون

0 11

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، به گزارش اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل دیوان محاسبات کشور، در جلسه کاری سید احمدرضا دستغیب رییس دیوان محاسبات کشور با مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران، وی با قدردانی از فعالیت های صورت گرفته در حوزه انتقال خون اظهار داشت: دستگاه های مختلف اجرایی برای توسعه پایگاه های انتقال خون در سراسر کشور باید همکاری لازم را داشته باشند.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور بر ایجاد و راه اندازی پالایشگاه های خون به منظور جلوگیری از خروج پلاسما از کشور تاکید کرد و گفت: ساماندهی مراکز خصوصی جمع آوری پلاسما یک ضرورت است و باید توسط سازمان انتقال خون و سایر دستگاه های متولی مورد توجه قرار گیرد.

دستغیب همچنین خواستار تسریع در انجام آزمایش های غربالگری خون وانجام آزمایش NAT به جهت اطمینان از سلامت خون شد و گفت: دیوان محاسبات کشور اقدامات لازم را برای کمک به سازمان انتقال خون در جهت تامین منابع این مجموعه در دستور کار قرار می دهد.

مصطفی جمالی مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران نیز در این نشست با ارائه گزارشی از فعالیت های و برنامه های پیش روی این سازمان اظهار داشت: سازمان انتقال خون برای نهادینه کردن فرهنگ حسنه اهدا خون با بهره گیری از ظرفیت های دیوان محاسبات و راهکارهای قانونی این نهاد نظارتی آمادگی کامل دارد.

بر اساس این گزارش، همزمان با حضور مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران در دیوان محاسبات، رئیس کل و کارکنان این نهاد نظارتی با حضور در پایگاه انتقال خون که به صورت موقت در دیوان محاسبات کشور دایر شده بود نسبت به اهدا خون و مشارکت در این امر خیرخواهانه و خداپسندانه اقدام کردند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.