مشوق مالیاتی مجلس برای توسعه مدرسه‌سازی در کشور/ معافیت مالیاتی از ۲۵ تا ۱۰۰ درصد برای پروژه‌های نیمه تمام

0 26

احمدحسین فلاحی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تصویب بند الحاقی ماده ۲۰ لایحه برنامه هفتم توسعه در نشست روز گذشته (یکشنبه ۲۸ آبان‌ماه) صحن علنی، عنوان کرد: این مصوبه کمک دیگری از مجلس یازدهم به حوزه آموزش و پرورش در مقطع کنونی بود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در توضیح این مصوبه گفت: بسیاری از طرح‌های ساخت مدارس در کشور نیمه تمام رها شده و خیرین سهم ۵۰ درصدی خود را پرداخت ولی دولت به علت کمبود اعتبارات نتوانسته است سهم خود را پرداخت و ساخت مدرسه را به نتیجه برساند.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه دولت توانمندی تکمیل این پروژه‌ها را ندارد و به نوعی هزینه ای که خیرین مدرسه ساز کرده اند در حال فرسوده شدن و از بین رفتن است، مجلس این اجازه را صادر کرد تا در طول برنامه هفتم خیرین بتوانند ۵۰ درصد باقی مانده را کامل و از اعتبار مالیاتی ۲۵ تا ۵۰ درصد نیز برخوردار باشند.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس افزود: بر اساس مصوبه مجلس خیرین مدرسه ساز می‌توانند از معافیت مالیاتی ۲۵ تا ۱۰۰ درصد در پروژه‌های نیمه تمام بهره ببرند و به این ترتیب مسئله کمبود مدرسه در کشور حل و فصل شود.

به گزارش خانه ملت، براساس این بند الحاقی به ماده ۲۰ لایحه مذکور؛ در صورتی که خیرین با پیشنهاد دستگاه اجرایی ذی ربط و موافقت سازمان، طرح های تملک دارایی را اجرا یا تکمیل کند و بیش از ۵۰ درصد به جای اعتبارات دولتی در این طرح ها هزینه نماید، از اعتبارات مالیاتی حداقل ۲۵ درصد و حداکثر ۵۰ درصد هزینه ای که انجام داده است، برخوردار می شود. در مورد طرح هایی که حداقل ۵۰ درصد آن به صورت خیّرساز انجام شده و مابقی آن در تعهد دولت است، چنانچه خیّر طرح را با پیشنهاد دستگاه و موافقت سازمان به اتمام برساند، هزینه انجام شده به طور ۱۰۰ درصد به عنوان دیون و اعتبار مالیاتی محسوب می گردد.

آیین نامه اجرای این بند شامل طرح های مشمول، زمان بندی اجرایی و میزان برخورداری از اعتبار مالیاتی با پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و سازمان به تصویب هیات وزیران می رسد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.