پیگیر حل مشکلات و ساماندهی گنبد سلطانیه هستیم

0 9

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسن شجاعی علی آبادی  با بیان اینکه خدماتی که نظام اسلامی پس از انقلاب در کشورمان انجام داده بی‌نظیر است، اظهار کرد: گاهی شاهد کوتاهی در بعضی موضوعات هستیم که در برابر این کوتاهی‌ها هیچ توجیهی پذیرفته نیست؛ از جمله آنها می‌توان به پروژه فاضلاب ابهر، بیمارستان خرم‌دره و ارگ تاریخی سلطانیه اشاره کرد.

وی با بیان اینکه شرایطی که ارگ و محوطه گنبد دارد مایه تاسف است، ادامه داد: گنبد سلطانیه یک گنج برای استان زنجان است که متاسفانه از آن به خوبی مراقبت نمی‌شود.

این مسئول با توضیح اینکه با توجه به حساسیت موضوع از ابتدا پیگیر حل مشکلات و ساماندهی گنبد هستیم، اضافه کرد: در همین راستا طرحی برای ارگ گنبد تاریخی سلطانیه آماده شد که اجرای این طرح در دورتا دور گنبد انجام می‌شود و در حال حاضر نیز در یک ضلع، اجرای آن آغاز شده است‌.

نماینده مردم ابهر، خرم‌دره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که برآورد اجرای این طرح ۱۰۰ میلیارد تومان بود که با پیگیری‌های انجام شده با اصل بودجه موافقت شد، ادامه داد: سال گذشته ۲۰ میلیارد تومان از از این بودجه را تخصیص دادند و مابقی نیز فاز به فاز جذب و تخصیص خواهد یافت تا محوطه ارگ در شان بازدیدکنندگان ساماندهی شود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.